iOS 14: wycieka wideo pokazujące nowy multitasking dla iPhone’a

Tomek Czech   24 lutego 2020

Na stronie 91mobiles opublikowano wideo i zdjęcia rzekomo pokazujące nowy multitasking dla iPhone’a, który ma pojawić się w iOS 14. Według redaktorów 91mobiles, źródłem przecieku jest pracownik Apple testujący nowy system operacyjny dla iPhone’a.

berrolia

Multitasking w iOS 14

Na wideo i zdjęciach widzimy iPhone’a 11 Pro Max, na którym interfejs multitaskingu z widokiem kart ostatnio używanych aplikacji wygląda inaczej niż w obecnie w iOS – zamiast dużych kart nałożonych jedna na drugą widzimy układ znany z iPadOS, czyli małe karty aplikacji ułożone jedna obok drugiej w dwóch rzędach.

Na ekranie iPhone’a mieszczą się cztery karty (na większym wyświetlaczy iPada mieści się sześc kart).

Karty zamykamy dokładnie tak, jak obecnie, czyli przez przeciągniecie ich w górę.

Ben Geskin, znany twitterowy leaker, w którego ręce również trafiło to wideo twierdzi, że nie jest to popularny tweak możliwy po jailbreaku, tylko rzeczywiście nowy sposób przełączania się pomiędzy aplikacjami (zwany Grid Switcher) dostępny w wersji testowej iOS 14.

Jeśli Apple rzeczywiście planuje w ten sposób odmienić multitasking w iOS, to nasuwają się dwa pytania: czy będzie on dostępny jedynie dla największego modelu Max z wyświetlaczem 6,5″ (pamiętajmy, że największy model z linii iPhone’a 12 ma mieć jeszcze większy ekran – o przekątnej 6,7″) oraz czy do iOS trafią inne formy multitaskingu znane z iPada, w tym zwłaszcza split-view?

Przekonamy się o tym zapewne w czerwcu na WWDC 2020, kiedy to spodziewana jest premiera iOS 14.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 14:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: