iOS 14 z nowym ekranem początkowym dla iPhone’a

Łukasz Bernaczyk   10 marca 2020

Kolejne doniesienia redaktorów 9to5mac, którzy weszli w posiadanie kodu iOS 14, mówią o zupełnie nowym interfejsie ekranu początkowego iPhone’a, który pozwoli użytkownikowi zobaczyć wszystkie zainstalowane aplikacje w widoku listy.

berrolia

iOS 14: nowy widok ekranu początkowego

W iOS 13, podobnie jak w poprzednich wersjach systemu operacyjnego dla iPhone’ów, wszystkie zainstalowane aplikacje widzimy w formie dużych ikon na ekranie początkowym. Im więcej aplikacji, tym więcej kolejnych kart ekranu startowego, które zmieniamy przesuwając palec po ekranie w prawo lub w lewo. W celu znalezienia aplikacji, możemy też skorzystać z wyszukiwarki

Informacje znalezione w kodzie iOS 14 wskazują, że w nowym systemie dostępny będzie nowy widok ekranu początkowego – ma wyświetlać ikony wszystkich zainstalowanych aplikacji w formie listy.

Listę aplikacji będzie można sortować i filtrować według różnych kryteriów, jak na przykład według częstotliwości używania aplikacji, czy wyświetlać na liście tylko te programy,  które aktualnie posiadają nieprzeczytane powiadomienia.

Ponadto, widok listy ma zawierać sekcję z „inteligentnymi sugestiami Siri”, gdzie znajdziemy aplikacje, które w danym momencie mogą nam być najbardziej potrzebne (bazując na aktualnej lokalizacji użytkownika, porze dnia i wielu innych czynnikach).

Tym sposobem w sekcji sugestii Siri będziemy mogli zobaczyć np. aplikacje Muzyka w momencie, kiedy dotrzemy na siłownię, aplikację Mapy, kiedy wsiądziemy do samochodu, czy aplikację Mail, jeżeli przebywamy aktualnie w biurze.

Wprowadzany do iOS 14 widok listy ma zapewne ułatwić użytkownikom poruszanie się po aplikacjach i ich wyszukiwanie, zwłaszcza, gdy mamy ich na tyle dużo, że nie mieszczą się nawet na kilku ekranach.

Inne nowości odnalezione w kodzie iOS 14:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: