Marcowa konferencja Apple odwołana (raport)

Tomek Czech   11 marca 2020

Choć Apple nigdy nie ogłosiło tego oficjalnie, z wielu źródeł słyszeliśmy, że na koniec marca planowało konferencję, na której chciało zaprezentować kilka nowych produktów, na czele z iPhonem 9/SE 2. Informatorzy z Cupertino donoszą jednak, że konferencja została odwołana. Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa.

berrolia

Marcowa konferencja Apple odwołana

O tym, że Apple odwołało konferencję jako pierwszy informował mający dobre kontakty w Cupertino deweloper Max Weinbach. Teraz potwierdza to Jon Prosser – analityk i twórca Front Tech Page. Również powołuje się na źródła wewnątrz Apple.

Oczywiście nie oznacza to, że w najbliższym czasie Apple nie zaprezentuje produktów, które planowało pokazać na konferencji – może ogłosić je za pomocą zwykłej informacji prasowej, jak wielokrotnie robiło w przeszłości.

Ale jest bardzo prawdopodobne, że nowe produkty pojawią się w sprzedaży później niż planowano. Nie ma wątpliwości, że epidemia koronawirusa spowodowała opóźnienia w produkcji sprzętu Apple. Według niektórych źródeł, opóźnienia te są bardzo duże.

Oprócz nowego budżetowego iPhone’a (9/SE 2), spodziewano się, że na konferencji Apple zaprezentuje również nowe iPady Pro z potrójną tylną kamerą, odświeżone modele MacBooka Air/Pro, być może także – jak wskazywał Ming-Chi Kuo – lokalizator Bluetooth “AirTag”, własną ładowarkę bezprzewodową i high-endowe słuchawki wokółuszne.

Należy się spodziewać, że w najbliższych dniach Apple odwoła konferencję dla deweloperów WWDC 2020, która tradycyjnie odbywała się w czerwcu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: