iOS 14 i iPadOS 14: pełne wsparcie dla myszki oraz gładzika, kursory znane z Maca, dwie nowe klawiatury Smart Keyboard dla iPada

Łukasz Bernaczyk   10 marca 2020

Redaktorzy 9to5Mac, w których ręce wpadł kod iOS 14 odnaleźli w nim bezpośrednie odniesienia do pełnego, systemowego wsparcia kursorów i obsługi myszki oraz do dwóch wersji klawiatur Smart Keyboard dla iPada, które prawdopodobnie zostaną wyposażone w gładzik.

berrolia

iOS 14 i iPadOS 14: obsługa myszki i trackpada oraz inne nowości

Wczoraj informowaliśmy Was, że dziennikarze 9to5mac mają  dostęp do kodu systemu iOS 14, a dokładniej jego wersji pochodzącej z grudnia 2019 r. Odnaleźli w nim między innymi ikony nowych, wokółusznych słuchawek od Apple oraz odniesienia do nowych funkcji Apple Watcha, jak pomiar saturacji tlenowej.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko. W kodzie iOS 14 znaleziono również wpisy świadczące o pełnym wsparciu nowego systemu dla urządzeń wskazujących, czyli myszki i trackpada.

 

iOS 14 zawiera nawet ikony kursora strzałki i wskazującej ręki, które są identyczne, jak te znane z systemu macOS.

Według 9to5mac, z dostępnego kodu można również wywnioskować, że zarówno myszki, jak i gładziki współpracujące z iOS 14 i iPadOS 14 otrzymają wsparcie dla gestów wykonywanych dwoma, trzema lub czterema palcami, które również funkcjonują już w systemie operacyjnym dla Maców.

Ponadto, odnaleziono również dwa identyfikatory opisujące różne modele klawiatury dla iPada, wyposażonej w gładzik. Jest to potwierdzenie wcześniejszych informacji, jakoby Apple miało pracować nad nową klawiaturą Smart Keyboard dla iPadów wyposażoną w trackpad.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: