Jak dezynfekować iPhone’a w związku z koronawirusem? Apple podaje wytyczne

Łukasz Bernaczyk   10 marca 2020

Apple zaktualizowało stronę internetową z wytycznymi dotyczącymi czyszczenia swoich urządzeń. Jest to oczywiście spowodowane rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19. W związku z tym Apple dopuszcza mycie ekranu środkami dezynfekcyjnymi o zawartości alkoholu etylowego 70%.

berrolia

Odkażanie ekranów iPhone’ów i iPadów

Przed aktualizacją wytyczne Apple jasno mówiły, że używanie jakichkolwiek chemikaliów do czyszczenia ekranów iPhone’ów i iPadów jest zabronione i wiąże się z potencjalną możliwością uszkodzenia powłoki oleofobowej ekranu.

Biorąc pod uwagę ogromną ilość iPhone’ów i iPadów będących w ciągłym użyciu na całym świecie oraz ciągle rozszerzającą się epidemię koronawirusa Apple zaktualizowało wytyczne dotyczące czyszczenia ekranów swoich telefonów, tabletów i innych sprzętów dopuszczając użycie środków dezynfekcyjnych z zawartością alkoholu do 70%.

Używając ściereczek czyszczących lub chusteczek nasączonych środkiem dezynfekującym (o zawartości alkoholu izopropylowego 70%) możesz delikatnie przetrzeć twarde powierzchnie, takie jak ekran czy klawiatura.

Do czyszczenia nie używaj wybielaczy, unikaj bezpośredniego zwilżania wszelkich otworów. Nie zanurzaj produktów Apple w środkach czyszczących. Nie używaj środków czyszczących na powierzchniach wykonanych ze skóry lub tkaniny.

Redaktorka The Wall Street Journal Joanna Stern postanowiła przetestować nowe wytyczne Apple. Ekran swojego iPhone’a 8 w ciągu tygodnia wytarła 1095 razy chusteczkami dezynfekującymi z zawartością alkoholu izopropylowego.

Liczba 1095 nie jest przypadkowa, gdyż na tyle czyszczeń ekranu oszacowano trzyletnie użytkowanie iPhone’a.

Po testach dziennikarka uznała, że ekran w jej telefonie jest „w dobrej kondycji, bez widocznych uszkodzeń”.

Jeśli szukasz środka antybakteryjnego do bezpiecznego czyszczenia swojego iPhone’a – zajrzyj tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: