Nowy iPad Pro (2020): klawiatura Smart Keyboard z gładzikiem może zostać zaprezentowana jeszcze w marcu

Łukasz Bernaczyk   2 marca 2020

Według najnowszych doniesień, jeszcze w tym roku Apple wprowadzi do sprzedaży nową wersję klawiatury Smart Keyboard przeznaczonej do iPadów Pro. Największą nowością ma być wbudowany gładzik, pozwalający na obsługę tabletu za pomocą kursora. Funkcjonalność ta jest już przecież dostępna w iPadOS.

berrolia

Trackpad w Smart Keyboard

Informacje o potencjalnym wprowadzeniu do sprzedaży klawiatury z gładzikiem przeznaczonej dla iPada Pro podał The Information w swoim najnowszym raporcie.

Powołując się na źródło „zaznajomione z aktualnymi planami Apple”, The Information podaje, że prace nad klawiaturą z gładzikiem, przeznaczoną dla iPada trwają w Apple już od kilku lat. Projektowa faza produktu została już rzekomo zakończona i klawiatura ma lada chwila trafić do masowej produkcji.

Autor raportu pisze również, że spodziewana data premiery nowej wersji klawiatury Smart Keyboard wyposażonej w gładzik to dzień, w którym Apple zaprezentuje nowe iPady Pro, a to z kolei, jak wiemy, może nastąpić już 31 marca – według ostatnich doneisień, wiosną do sprzedaży mają trafić nowe modele iPada Pro z potróją kamerą z technolgogią 3D sensing, a jesienią z modemem 5G i procesroem A 14X.

Nowa klawiatura Smart Keyboard z gładzikiem ma zostać wyprodukowana z tych samych materiałów, co poprzednie generacje.

Ze względu na gładzik, na pewno mocno przeprojektowany zostanie układ klawiszy. Być może Apple zdecyduje się na wprowadzenie podświetlania przycisków – takie informacje podawał neidawno Digitimes.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: