iPhone Flip na wideo koncepcyjnym. Kiedy powstanie składany iPhone?

Łukasz Bernaczyk   3 marca 2020

Znany leaker Ben Geskin udostępnił krótki filmik z wyrenderowanym składanym iPhone’em. Urządzenie wygląda świetnie. Być może za kilka lat podobny smartfon od Apple trafi do sprzedaży.

berrolia

iPhone Flip

Wideo z wizualizacją składanego iPhone’a pochodzi od grafika Iskandera Utebayeva, które w sieci można znaleźć pod pseudonimem bat.not.bad.

Na krótkim filmie widzimy rendery iPhone’a składanego na pół, wzdłuż krótszej osi. Autor nie podaje żadnych danych zaprojektowanego smartfonu, jednak widzimy, że iPhone Flip bardzo przypomina Samsunga Flip i z pewnością na nim był wzorowany.

Po złożeniu mamy dostęp do niemal kwadratowego, wcale niemałego wyświetlacza zewnętrznego, natomiast po rozłożeniu, mamy olbrzymi elastyczny ekran wewnętrzny.

Co ciekawe, otwieranie telefonu odbywa się nie manualnie, lecz automatycznie, po przesunięciu slidera wyświetlanego na zewnętrznym ekranie.

Dlaczego składanego iPhone’a zobaczymy dopiero za kilka lat?

Odpowiedź jest dość prosta – ponieważ na chwilę obecną nie istnieje dobra i w pełni działająca technologia pozwalająca na swobodne składanie ekranu smartfona.

Oczywiście mamy na rynku smartfony takie jak Samsung Fold i Flip, czy też Motorola Razr i Huawei Mate X, jednak każdy z nich boryka się z mnóstwem problemów związanych z niedopracowaną technologią składania ekranów.

Żadne z tych urządzeń nie jest na tyle dopracowane i „pewne” w działaniu, by można spokojnie nabyć taki telefon i nie martwić się, że przy którymś złożeniu czy rozłożeniu wyświetlacza ten po prostu nie nawali.

Apple pracuje nad własnymi technologiami zginania wyświetlaczy i wydaje się, że jest coraz bliżej opracowania działającego bezawaryjnie rozwiązania. Nim jednak technologia Apple trafi do seryjnej produkcji musi przejść jeszcze masę testów, bo firma z Cupertino nie pozwoli sobie na wpadki, które przydarzyły się konkurencji tylko dlatego, że chciała wrzucić składany smartfon na rynek jak najszybciej.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: