Wiemy coraz więcej o wokółusznych, high-endowych słuchawkach od Apple – w kodzie iOS 14 znaleziono ich ikony i informacje o funkcjonalności

Tomek Czech   9 marca 2020

Redaktorzy 9to5Mac znaleźli w kodzie iOS 14 ikony wokółusznych słuchawek, nad którymi Apple pracuje od kilku lat. Ich premiera spodziewana jest pod koniec tego roku.

berrolia

Wokółuszne słuchawki od Apple (2020)

Od kilku tygodni w sieci pojawiały się doniesienia o wycieku kodu iOS 14, a dokładniej jego wersji pochodzącej z grudnia 2019 r. Wygląda na to, że wpadł on właśnie w ręce redaktorów 9to5Mac, którzy znaleźli w nim już kilka ciekawostek. Jedną z nich są informacje na temat wokółusznych, high-endowych słuchawek bezprzewodowych, które mają trafić do sprzedaży jeszcze w 2020 r.

Pierwszym znaleziskiem jest ikona słuchawek, która pojawia się w wielu miejscach systemu iOS 14.

Ikona to oczywiście schematyczne przedstawienie produktu, ale może dawać nam jakieś pojęcie o tym, jak on będzie wyglądał – jak na przykład ikona AirPodsów, która dość precyzyjnie obrazuje ich kształt.

Zapowiada się więc, jak to w przypadku Apple w ostatnich latach, dość klasyczny, minimalistyczny dizajn. Choć oczywiście ikona nie zawiera żadnych szczegółów.

Według 9to5Mac, wygląda na to, że słuchawki – przynajmniej na początku – będą dostępne w dwóch kolorach: czarnym/gwiezdnej szarości oraz białym.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, słuchawki mają być bardziej podobne do AirPods/AirPods Pro, niż do większości słuchawek wprowadzonych na rynek pod marką Beats. Mają np. pauzować dźwięk, gdy zdejmiemy je z głowy i automatycznie wznawiać, gdy z powrotem je założymy. Nie powinno zabraknąć aktywnej redukcji hałasu czy trybu Przejrzystość. Mogą więc przypominać słuchawki Beats Solo Pro, które są jednak modelem nausznym, a nie wokółusznym.

Na razie trudno powiedzieć, czy nowe słuchawki od Apple będą ładowane przewodowo (np. przez port Lightning), czy jednak w Cupertino znajdą dobry sposób na bezprzewodowe ładowanie dość sporych rozmiarów słuchawek wokółusznych.

Jako że ikony słuchawek pojawiają się w kodzie iOS 14, należy się spodziewać, że Apple planuje wprowadzenie tego produktu na rynek najwcześniej jesienią tego roku, kiedy tradycyjnie debiutuje nowy system operacyjny dla iPhone’a.

Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje na temat ceny tych high-endowych słuchawek od Apple. Z pewnością nie należy się spodziewać, że będą tańsze niż topowy model wokółusznych słuchawek Beats Studio3 Wireless, które kosztują 1499 zł.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: