Lokalizator AirTag potwierdzony przez Apple. Premiera na WWDC 2020?

Łukasz Bernaczyk   3 kwietnia 2020

Nowe urządzenie od Apple, jakim jest lokalizator Bluetooth o nazwie AirTag zostało wczoraj przypadkowo potwierdzone przez firmę z Cupertino, która na swój kanał wsparcia wrzuciła wideo instruktażowe, w którym  pojawia się wspomnienie o AirTag.

berrolia

AirTag

Pogłoski i kolejne doniesienia o premierze lokalizatora Bluetooth od Apple krążą po sieci już od około roku. Sporo o AirTag  pisaliśmy też na ThinkApple.

Do tej pory praktycznie żadna informacja o AirTag nie pojawiła się oficjalnie w materiałach od Apple. Ten stan rzeczy byłby pewnie utrzymywany do samej premiery urządzenia, jednak wczoraj Apple prawdopodobnie przez przypadek oficjalnie potwierdziło powstanie i zbliżającą się premierę własnego lokalizatora Bluetooth.

Firma z Cupertino wrzuciła na swój kanał wsparcia na YouTube kolejny krótkie wideo instruktażowe, tym razem pokazujące jak skasować dane z iPhone’a”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w filmiku w Ustawieniach iPhone’a pod opcją wyłączenia lokalizowania urządzenia offline widzimy opis:

Lokalizowanie offline umożliwia odnajdywanie tego urządzenia oraz AirTag’ów nawet bez połączenia Wi-Fi czy komórkowego.

Wideo bardzo szybko zniknęło z YouTube, jednak, jak dobrze wiecie, w sieci nic nie ginie.

Premiera AirTag

Apple niechcący potwierdziło więc istnienie lokalizatora i – co ważniejsze – jego zbliżającą się premierę.

Zgodnie najnowszymi informacjami, wysoce prawdopodobne jest, że premiera AirTaga odbędzie się na tegorocznej konferencji WWDC 2020 już w czerwcu.

Co do tej pory wiemy na temat AirTag?

  • Ma obsługiwać komunikację szerokopasmową, co pozwoli na lokalizowanie go z bardzo dużą dokładnością;
  • iPhone’y i inne urządzenia Apple wyposażone w chip U1 mają mieć możliwość odnajdywania AirTaga przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości;
  • przedmioty będą mogły być odnalezione, nawet jeśli przyczepiony do nich AirTag znajduje się poza zasięgiem Bluetooth urządzenia (np. iPhone’a), z którym jest sparowany;
  •  jeżeli lokalizator oddali się powyżej ustawionej odległości, otrzymamy powiadomienie na iPhone’a czy Apple Watcha;
  • będzie miał wymienną baterię;
  • będzie ładowany bezprzewodowo;
  • będzie wodoodporny.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: