ThinkHome Podcast #5: Konfiguracja akcesoriów HomeKit

Dawid Olczak   4 kwietnia 2020

Wysłuchanie najnowszego odcinka ThinkHome Podcast pozwoli Wam uniknąć wielu problemów z HomeKit w przyszłość, zwłaszcza z akcesoriami zgodnymi z mostkiem. Mowa tu o konfiguracji akcesoriów w Apple HomeKit oraz ich nazywaniu i katalogowaniu w aplikacji Dom. Dzisiejszy odcinek w głównej mierze przeznaczony jest dla początkujących osób, ale osoby bardziej zaawansowane również znajdą coś dla siebie – tym bardziej, że w wielu kwestiach omawianego dzisiaj tematu prowadzący podcast mają odmienne zdanie.

berrolia

ThinkHome Podcast (odcinek #5): Konfiguracja akcesoriów HomeKit

Z piątego odcinka ThinkHome Podcast dowiesz się m.in. jak poprawnie skonfigurować akcesoria Bluetooth, IP oraz urządzenia zgodne z mostkiem. Debatujemy również nad tym, czy akcesoria powinniśmy nazywać w naszym ojczystym języku, czy może lepiej używać nazw angielskich. Tłumaczymy też, czym są strefy, które – jak się okazało – są przez nas praktycznie w ogóle nie wykorzystywane. Wspominamy także, w jaki sposób grupować urządzenia i wyjaśniamy, dlaczego jest to niezwykle istotne przy inteligentnym oświetleniu.  

W newsie tygodnia poruszamy temat związany z kamerą Logitech Circle 2, która jest zgodna ze standardem HomeKit Secure Video oraz jej nowemu oprogramowaniu w wersji beta (8.2.43.).

ThinkHome Podcast jest dostępny w Apple Podcast i możecie go słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS (polecamy Overcast), Maca czy Apple TV. Jesteśmy też na SoundCloud i można nas słuchać w aplikacji SoundCloud na iOS lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Znajdziecie nas także w usłudze Spotify.

Rozmawiają:

Dawid Olczak – @olczak_dawid
Jaromir Kopp – @MacWyznawca

Możecie śledzić nas również na naszym oficjalnym koncie na Twitterze – @ThinkHome_cast

Poprzednie odcinki:

Podcast powstał dzięki wsparciu ThinkStore – dziękujemy!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: