ThinkHome Podcast #4: Urządzenia Apple HomeKit z mostkiem

Dawid Olczak   28 marca 2020

W najnowszym odcinku ThinkHome Podcast rozmawiamy na temat zagadnienia, które jest bardzo często poruszane przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z Apple HomeKit – urządzeń HomeKit wymagających do działania certyfikowanego mostka. Co ciekawe, przez osoby, które mają już podstawową wiedzę na temat działania inteligentnego domu opartego na technologii HomeKit, urządzenia te nie są zbyt lubiane, a według nas jest to ogromny błąd!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat urządzeń wymagających mostka zgodnych z HomeKit, koniecznie posłuchaj kolejnego odcinka ThinkHome Podcast.

berrolia

ThinkHome Podcast (odcinek #4): Urządzenia HomeKit z mostkiem

Z czwartego odcinka ThinkHome Podcast  dowiesz się z niego m.in jakie są najważniejsze wady i zalety urządzeń HomeKit z mostkiem. Tłumaczymy również, kiedy mostki są lepszym rozwiązaniem niż standardowe (natywne) akcesoria HomeKit, a kiedy warto jest wybrać standardowe metody komunikacji. Wspominamy także, w jaki sposób są certyfikowane powyższe akcesoria i dlaczego kompatybilne z nimi urządzenia danego producenta nie będą widoczne w Apple HomeKit po sparowaniu z innym mostkiem. 

W newsie tygodnia poruszamy temat związany z przeciekami nowych funkcjonalności Apple HomeKit w iOS 14 i zastanawiamy się, czy nadchodząca funkcja rozpoznawania twarzy w kamerach zgodnych z HomeKit Secure Video umożliwi nam tworzenie spersonalizowanych automatyzacji.

ThinkHome Podcast jest dostępny w Apple Podcast i możecie go słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS (polecamy Overcast), Maca czy Apple TV. Jesteśmy też na SoundCloud i można nas słuchać w aplikacji SoundCloud na iOS lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Znajdziecie nas także w usłudze Spotify.

Rozmawiają:

Dawid Olczak – @olczak_dawid
Jaromir Kopp – @MacWyznawca

Możecie śledzić nas również na naszym oficjalnym koncie na Twitterze – @ThinkHome_cast

Poprzednie odcinki:

Podcast powstał dzięki wsparciu ThinkStore – dziękujemy!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: