Tak mógłby wyglądać iPhone 12 Pro. Niestety nie będzie (wideo)

Łukasz Bernaczyk   28 marca 2020

W sieci pojawił się niedawno kolejny koncept iPhone’a 12 Pro. Wygląda świetnie, w dodatku wiele nowych cech charakterystycznych przedstawionych na renderach pokrywa się z informacjami na temat przyszłego smartfona Apple, które krążą po sieci. Ale nie wszystkie…

berrolia

iPhone 12 Pro – kocept (wideo)

Autorem tej wizji jest użytkownik YouTube o pseudonimie DBS Designing. Choć film z rederami opatrzony jest tytułem „Apple iPhone 12 Concept”, to przedstawiony na nim jest raczej iPhone 12 Pro.

Sam wygląd smartfona robi duże wrażenie i moim zdaniem wygląda świetnie. Z rzucających się w oczy cech charakterystycznych możemy wyróżnić:

  • płaskie stalowe ramki i szklany tył (razem bardzie przypominają iPhone’a 4 niż 5);
  • duży, bezramkowy ekran bez wcięcia, z Face ID i czytnikiem linii papilarnych pod ekranem – to sprawia, że koncept jest nierealny: co prawda umieszczony pod ekranem Touch ID rzeczywiście może pojawić się w iPhonie 12 Pro (choć bardziej prawdopodobne jest, że stanie się to dopiero w 2021 r.), ale na pozbycie się notcha i ukrycie zespołu kamer TrueDepth pod ekranem nie mamy co w tym roku liczyć – co najwyżej Apple może nieco zmniejszyć wielkość wycięcia w ekranie;
  • zespół tylnych kamer z sensorem 3D Time-of-Flight (czyli skanerem LiDAR, który właśnie trafił do nowych iPadów Pro);
  • szybkie ładowanie indukcyjne;
  • łączność 5G (znaczek na tylnej obudowie raczej ma tylko oglądającym wskazywać, że smartfon będzie wyposażony w tego typu rodzaj łączności, natomiast sam symbol na pewno nie pojawi się na telefonie).

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: