iPhone 12 z mniejszym notchem i widgety na ekranie początkowym w iOS 14 – nowy wyciek

Tomek Czech   7 kwietnia 2020

W sieci pojawił się rysunek schematyczny rzekomo przedstawiający iPhone’a 12, na którym widać mniejszy notch i coś, co wygląda jak widgety na ekranie początkowym, które mają się pojawić w iOS 14.

berrolia

iPhone 12 z mniejszym notchem?

O tym, że Apple pracuje nad zmniejszeniem wycięcia w górnej części ekranu słyszymy od dawna. Ma w tym pomóc dalsza miniaturyzacja sensorów wchodzących w skład kamery TrueDepth, która odpowiada między innymi za rozpoznawanie twarzy Face ID.

Wczoraj użytkownik @choco_bit udostępnił na Twitterze rysunki schamatyczne, które według niego przedstawiają iPhone’a 12. Notch jest tu wyraźnie mniejszy, niż w obecnych modelach.

Analityk Ming-Chi Kuo pisał w jednym ze swych raportów w zeszłym roku, że w 2020 r. Apple planuje wprowadzenie na rynek co najmniej jednego iPhone’a z mniejszym obiektywem przedniej kamery, co pozwoliłoby na zastosowanie mniejszego notcha. W Cupertino pracują też oczywiście nad zupełnym pozbyciem się wycięcia w ekranie przez umieszczenie kamery TrueDepth pod ekranem. Taki iPhone może ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku.

 iOS 14 z widgetami

Wczoraj redaktorzy 9to5Mac informowali, że w kodzie iOS 14 znaleźli dowody na to, że Apple pracuje nad wprowadzeniem widgetów na ekranie początkowym iPhone’a. Na schematach udostępnionych przez @choco_bit widzimy coś, co przypomina właśnie widgety.

Zdaniem 9to5Mac, w iOS 14 użytkownicy będą mieć możliwość dowolnego rozmieszczania widgetów na ekranie, jak ikon aplikacji. Będzie to więc bardziej przypominało typowe widgety znane z Androida, niż widgety z iPadOS, które możemy umieścić tylko po lewej stronie wyświetlacza.

Premiera iOS 14 spodziewana jest podczas WWDC 2020, która odbędzie się w czerwcu. Nowy system będzie dostępny dla wszystkich najprawdopodobniej tradycyjnie jesienią, wraz z premierą nowych iPhone’ów.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: