ANKIETA: Którego iPhone’a 12 kupujesz? A może jeden ze starszych modeli?

Tomek Czech   15 października 2020

Jutro rozpoczyna się przedsprzedaż dwóch pierwszych modeli iPhone’a – iPhone’a 12 i 12 Pro. W listopadzie dostępne będą dwa kolejne – iPhone 12 mini i 12 Pro Max. Jesteśmy ciekawi, którego z nich zamierzacie kupić. A może decydujecie się na któryś ze starszych modeli?

Dajcie znać w naszej ankiecie.

berrolia

iPhone’y z serii “12” to nowy dizajn, nowe kolory, superszybki procesor A14 Bionic, wsparcie dla 5G, znacznie ulepszone kamery, znacznie większa odporność na upadki dzięki nowej powłoce Ceramic Shiled, szybkie bezprzewodowe ładowanie 15 W i magnetyczne złącze MagSafe.

Cena za to wszystko? W przypadku modeli Pro ceny są bardzo korzystne w porównaniu z ubiegłorocznymi iPhone’ami 11 Pro i 11 Pro Max. Po pierwsze, w wersji podstawowej dostajemy teraz dwa razy większy dysk (128 GB vs. 64 GB) za tę samą cenę (5199 zł). A wersje 256 GB i 512 GB są tańsze w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Inaczej ma się sprawa w przypadku iPhone’a 12. Jest aż o 600 zł droższy od swojego poprzednika – iPhone’a 11. Czy ekran OLED, modem 5G lub nowy dizajn są dla Was wystarczającym usprawiedliwieniem takiej podwyżki i decydujecie się na ten model?

A co z iPhonem mini 12? Zastąpił iPhone’a 11 w roli “wejściowego” modelu spośród najnowszych flagowców i kosztuje dokładnie tyle, co “jedenastka” w momencie wprowadzenia do sprzedaży rok temu. Posiada wszystko to, co iPhone 12, ale ma od niego znacznie mniejszy ekran. To wada czy raczej zaleta, czyniąca z niego idealny model dla fanów zgrabnych, kompaktowych smartfonów?

Ceny wszystkich modeli iPhone’a 12 sprawdzisz tutaj.

A może jednak zdecydujecie się na któryś ze starszych modeli, wykorzystując fakt, że jego cena spadła po premierze iPhone’a 12? Apple oficjalnie obniżyło ceny iPhone’a 11 i iPhone’a Xr. No i pamiętajmy o tegorocznym iPhonie SE 2. generacji, którego ceny zaczynają się już od 2199 zł.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: