Poznaliśmy nazwy wszystkich modeli iPhone’a 12?

Tomek Czech   18 września 2020

Każdego roku przed prezentacją nowych iPhone’ów pojawia się pytanie o ich nazwę. Tegoroczne modele mają być na tyle odmienione, że nikt nie zakłada nawet, że mogą być serią “s” (iPhone 11s, 11s Pro itd.) – od samego początku przyjęło się, że będzie to “iPhone 12”.

Jest to bardzo prawdopodobne, ale oczywiście nieprzesądzone, bo w ostatnich latach Apple dość swobodnie podchodziło do nazewnictwa swoich smartfonów. Jeśli jednak rzeczywiście będzie to “iPhone 12” – jak będą się nazywać poszczególne modele?

berrolia

iPhone 12 – nazwy wszystkich modeli

Do tej pory najczęściej zakładano, że cztery modele iPhone’a 12 bedą nazywały się następująco:

  • iPhone 12 (5,4″)
  • iPhone 12 Max (6,1″)
  • iPhone 12 Pro (6,1″)
  • iPhone 12 Pro Max (6,7″)

Ale kilka dni temu Dominik Łada z iMagazine wrzucił na Twittera zdjęcie ekranu, który ma pokazywać informacje z systemu zamówieniowego jednego z polskich dystrybutorów akcesoriów. Nazwy są nieco inne.

Najmniejszy, 5,4-calowy model miałby się nazywać “iPhone 12 Mini”, natomiast większy z dwóch tańszych modeli – “iPhone 12”. Nazwy modeli Pro byłyby dokładnie takie, jak do tej pory myśleliśmy.

Nie jest tak, że nazwa “iPhone 12 Mini” nie pojawiała się wcześniej (sami pisaliśmy o koncepcie 5,4-calowego iPhone’a 12 mini), ale konsensus wydawał się być jednak taki, że dwa “budżetowe” modele będą się nazywać “iPhone 12” i “iPhone 12 Max”.

Jeśli się jednak na tym poważnie zastanowić, nazwy “12 Mini” dla modelu 5,4″ i “12” dla wersji 6,1″ wydają się być bardziej sensowne. Przede wszystkim dlatego, że następcą 6,1-calowego iPhone’a 11 byłby również 6,1-calowy “iPhone 12”, a nie “iPhone 12 Max”, co mogłoby być mylące dla użytkowników. Tańszy model z ekranem 6,1 cala będzie najprawdopodobniej zdecydowanie najpopularniejszym modelem iPhone’a (jak jego poprzednik), dlatego miałoby sens, żeby nazywał się po prostu “iPhone 12”.

Nowy model 5,4″ otrzymałby dookreślnik “Mini”, co też jest sensowne, jako że nie tylko będzie najmniejszy z całej serii tegorocznych iPhone’ów, ale wszystko wskazuje na to, że będzie też najmniejszym iPhonem wprowadzonym przez Apple na rynek od czasów premiery iPhone’a SE w 2016 r..

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o takich nazwach.

Ostatecznie wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie w pierwszej połowie października, na kiedy ma być zaplanowana kolejna konferencja Apple, której celem będzie przede wszystkim prezentacja nowych iPhone’ów. ‘

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: