iPhone 12 z ekranem 5,4″ to iPhone SE 2, na którego czekaliście

Tomek Czech   21 czerwca 2020

Dla bardzo wielu użytkowników idealnym iPhonem byłby model o dizajnie iPhone’a SE pierwszej generacji, jego wielkości (lub tylko nieznacznie większy), ale z bezramkową konstrukcją i ekranem edge-to-edge. Wprowadzony niedawno na rynek iPhone SE 2020, czyli telefon w obudowie iPhone’a 8, tych użytkowników zawiódł. Ale wydaje się, że nie wszystko dla nich stracone – to za sprawą jednego z modeli iPhone’a 12, którego premiera odbędzie się jesienią.

berrolia

iPhone 12 – model z ekranem 5,4″

Od dawna wiemy, że w tym roku Apple planuje wprowadzić na rynek cztery modele nowego flagowca – iPhone’a 12. Oczywiście wszystkie będą miały konstrukcję bezramkową, zapoczątkowaną przez iPhone’a X. Z ostatnich przecieków wynika też, że wszystkie będą miały dizajn znany z iPhone’a 4/4S oraz modeli 5/5s/SE, czyli płaskie boczne ramki z ostro ściętymi krawędziami.

Najmniejszy z nich ma mieć ekran o przekątnej 5,4 cala. Będzie to więc równocześnie najmniejszy dotąd iPhone z ekranem edge-to-edge. Do tej pory najmniejsza przekątna ekranu takich smartfonów z Cupertino wynosiła 5,8 cala – taki wyświetlacz posiadały iPhone’y X, XS i 11 Pro.

Znany youtuber prowadzący kanał EverythingApplePro udostępnił właśnie wideo pokazujące porównanie atrapy 5,4-calowego iPhone’a 12 z iPhonem SE drugiej generacji. Okazuje się, że nowy flagowiec będzie mniejszy od budżetowego SE 2020, a tym samym mniejszy od iPhone’a 6/6s/7/8.

Co prawda nie będzie tak mały, jak pierwszy iPhone SE, ale też nie będzie od niego znacznie większy, więc nie mam wątpliwości, że dla użytkowników preferujących małe smartfony będzie to telefon idealny lub prawie idealny. Bo oprócz kompaktowego rozmiaru i bezramkowej konstrukcji ma być wyposażony w najnowszy chip A14 Bionic, wyświetlacz OLED, podwójną tylną kamerę, 4 GB RAM i modem 5G.

Od iPhone’a SE pierwszej generacji będzie go też co prawda różniło to, że nie będzie modelem budżetowym, ale z drugiej strony będzie najtańszym z najnowszych flagowców – według jednego z przecieków ma kosztować około 3399 zł, czyli nawet mniej niż iPhone 11, którego cena to 3599 zł.

Premiera czterech modeli iPhone’a 12 spodziewana jest jesienią – ma odbyć się we wrześniu lub październiku.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: