Wszystkie cztery modele iPhone’a 12 z nowym dizajnem – wideo

Tomek Czech   2 czerwca 2020

Japońska strona MacOtakara opublikowała wideo pokazujące atrapy wszystkich czterech modeli iPhone’e 12, których premiera odbędzie się jesienią. Wideo daje nam odpowiedź na jedno ważne pytanie dotyczące wyglądu nowych iPhone’ów.

berrolia

iPhone 12 – dizajn

Z wielu przecieków wiemy, że w tym roku Apple planuje mocno odmienić wygląd iPhone’a – dizajn nowych flagowców z Cupertino ma być zbliżony do dizajnu starszych iPhone’ów (4/4S/5/5s/SE) i nowych iPadów Pro: wrócą więc płaskie boczne ramki z ostrymi krawędziami, znikną zaokrąglone krawędzie ekranu.

Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, czy nowe wzornictwo będzie dotyczyć wszystkich czterech nowych modeli, czyli tylko dwóch droższych wersji Pro. Za tą drugą opcją przemawiałby argument ceny – skoro dwa modele, następcy iPhone’a 11, mają być znacząco tańsze od modeli Pro, jednym ze sposobów na utrzymanie niskiej ceny mogłoby być użycie dotychczasowej konstrukcji. Nowy kształt obudowy to nowe techniki i linie produkcyjne, a w związku z tym wyższe koszty.

Z wideo opublikowanego przez MacOtakara wynika jednaj coś innego – atrapy wszystkich czterech nowych iPhone’ów mają ten sam nowy dizajn z płaskimi ramkami bocznymi. Oczywiście nie jest to ostateczne potwierdzenie, że dwa budżetowe modele będą wyglądały tak samo, jak wersje Pro, ale jest to bardzo prawdopodobne – takie atrapy są najczęściej tworzone przez producentów etui do iPhone’ów, którzy pozyskują je bezpośrednio z chińskich fabryk Apple i każdego roku jako jedni z pierwszych wiedzą, jaki dokładnie kształt i jakie wymiary będą miały najnowsze smartfony z Cupertino.

Na widocznych na wideo atrapach slot karty SIM umiejscowiony jest w innym miejscu niż w obecnych modelach – na lewej ramce, pod przyciskami zgłośnij/przycisz. Według wcześniejszych doniesień ta zmiana jest podyktowana koniecznością umieszczeniem modemu 5G, który ma trafić do wszystkich czterech nowych iPhone’ów.

Potwierdzają się też wcześniejsze precieki mówiące o tym, że dwa tańsze modele iPhone’a 12 będą posiadały podwójną tylną kamerę, a dwa modele Pro – potrójną.

Zaprezentowane przez MacOtakarę atrapy mają notch, który jest rozmiaru notcha w obecnych modelach. Wiele doniesień wskazywało, że w tym roku Apple może zastosować mniejsze wycięcie w ekranie. Być może więc jego rozmiar pozostanie być zmian, a być może jednak się zmniejszy, ale tworzący atrapy producenci etui nie zwrócili uwagi na ten szczegół, bo nie ma on znaczenia dla rozmiaru i kształtu case’a.

Przypomnę, że tej jesieni (we wrześniu lub październiku) spodziewamy się premiery czterech iPhone’ów z następującymi wyświetlaczami:

  • 5,4″ OLED
  • 6,1″ OLED
  • 6’1 OLED (“iPhone 12 Pro”)
  • 6,7″ OLED (“iPhone 12 Pro Max”)

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: