Przeciek: iOS 14 będzie wspierany przez wszystkie modele iPhone’a kompatybilne z iOS 13

Łukasz Bernaczyk   2 czerwca 2020

Najnowsze informacje wskazują na to, że nadchodzący system operacyjny dla iPhone’ów – iOS 14, będzie można zainstalować dokładnie na tych samych iPhone’ach, na których działa iOS 13. To świetna wiadomość dla użytkowników starszych modeli smartfonów od Apple.

iOS 14 – kompatybilność

Portal The Verifier podał, że iOS 14, który premierowo zostanie pokazany podczas tegorocznej konferencji WWDC 2020, będzie wspierał wszystkie modele iPhone’a, na których można zainstalować iOS 13.

To naprawdę dobra wiadomość, w szczególności dla posiadaczy iPhone’ów z procesorem A9, czyli modeli 6s, 6s Plus oraz SE (1. generacji) – te modele były najbardziej zagrożone brakiem wsparcia dla iOS 14.

Apple zwykle, co rok lub dwa, „odcina” wsparcie dla najstarszej generacji iPhone’ów kompatybilnych w poprzednim iOS. Wygląda jednak na to, że akurat w tym roku tak się nie stanie. Tym samym okres wsparcia dla najnowszej wersji iOS wydłuży się w przypadku najstarszych modeli do 6 lat, bowiem iPhone’y 6s i 6s Plus zostały zaprezentowane w 2015 roku.

Przypominamy, że iOS 14 zostanie zaprezentowany na WWDC 2020. Od razu po konferencji wersje testowe beta powinny trafić w ręce deweloperów. Około dwa tygodnie później (w pierwszej połowie lipca) testowa wersja iOS 14 powinna otrzymać status publicznej, co umożliwi testowanie jej wszystkim zainteresowanym (nie tylko użytkownikom posiadającym konto deweloperskie Apple).

Premiera finalnej wersji iOS 14 nastąpi wraz z premierą iPhone’ów 12, co z kolei powinno wydarzyć się we wrześniu lub październiku tego roku.

iPadOS 14

Jeśli chodzi o iPady, według redaktorów francuskiej strony iPhoneSoft, kompatybilność z najnowszą wersją iPadOS mają stracić iPad Air 2 i iPad mini 4. iPadOS 14 byłoby więc można zainstalować na:

  • iPad Pro 11″
  • iPad Pro 12,9″
  • iPad Pro 10,5″
  • iPad Pro 9,7″
  • iPad 5./6./7. generacji
  • iPad mini 5
  • iPad Air 3

Z przecieków wynika, że iOS 14 zainstalujemy także na iPodzie touch 7. generacji.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: