Apple udostępniło iOS 13.5.1 z ważnymi poprawkami zabezpieczeń

Tomek Czech   1 czerwca 2020

Kilkanaście dni po udostępnieniu finalnej wersji iOS 13.5.1 Apple udostępniło kolejną aktualizację swojego systemu – iOS 13.5.1. Uaktualnienie zawiera “ważne poprawki zabezpieczeń systemu”.

berrolia

iOS 13.5.1.

Apple nie podaje, jakie dokładnie poprawki bezpieczeństwa zostały wprowadzone w iOS 13.5.1. Mogą być one związane z udostępnionym niedawno jailbreakiem unc0ver. Oczywiście firma z Cupertino zaleca instalację najnowszego update’u wszystkim użytkownikom.

Oprócz nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’ów, Apple udostępniła też dzisiaj iPadOS 13.5.1, watchOS 6.2.6 oraz uaktualnienia dla HomePoda i Apple TV.

Pod koniec maja w ręce użytkowników trafiła finalna wersja iOS 13.5. Najważniejszą zmianą było pojawianie się stworzonego przez Apple razem z Google API, które we współpracy z oficjalną rządową aplikacją pozwoli na monitorowanie kontaktów z osobami chorymi na COVID-19. Na razie funkcja ta nie działa w Polsce, bo Ministerstwo Cyfryzacji nie ukończył jeszcze prac nad ostateczną wersją aplikacji ProteGo Safe. Ma ona zostać udostępniona w najbliższych dniach.

Zobacz pełną listę nowości w iOS 13.5.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: