Apple ogłasza datę wirtualnej WWDC 2020 – nowe systemy i nowe sprzęty na horyzoncie

Tomek Czech   5 maja 2020

Apple ogłosiło dzisiaj, że konferencja WWDC 2020 rozpocznie się 22 czerwca. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że tegoroczna konferencja dla deweloperów odbędzie się całkowicie online, oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa.

berrolia

WWDC 2020 – znamy datę i więcej szczegółów

Konferencja WWDC 2020 będzie dostępna dla wszystkich zarejestrowanych deweloperów (obecnie to ponad 23 miliony osób), za darmo, na stronie developer.apple.com/wwdc20/ oraz w aplikacji Apple Developer. Będzie trwała tydzień.

WWDC 2020 odbędzie się w pełnym formacie – Apple nie ograniczy liczby prezentacji, sesji dla deweloperów czy innych wydarzeń z powodu przeniesienia konferencji w całości do sieci.

Wszystkie sesje, jak i prezentacja nowych systemów operacyjnych – iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16 i tvOS 14 będą transmitowane online. Każdego roku Apple pokazuje nowe wersje swoich OSów już pierwszego dnia konferencji, podczas otwierającego ją keynote, dlatego premiery iOS 14 i pozostałych systemów możemy spodziewać się 22 czerwca.

Apple może też zaprezentować nowe sprzęty. Być może pokaże kilka z poniższych produktów, których premiery spodziewamy się w tym roku:

Swift Student Challenge

Apple ogłosiło też dzisiaj Swift Student Challenge – konkurs polegający na stworzeniu najciekawszych, 3-minutowych interaktywnych scen w Swift playground.

Aplikować można do 17 maja. Nagrody to oficjalne kurtki WWDC 2020 oraz zestawy przypinek.

Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: