Nowy model Apple TV 4K na horyzoncie

Łukasz Bernaczyk   7 lutego 2020

W środę Apple udostępniło deweloperom nowe wersje beta swoich systemów operacyjnych. W tvOS 13.4 odnaleziono referencje do nowego modelu Apple TV, co oznacza, że jego premiera może odbyć się już niedługo.

berrolia

Apple TV 4K 5. generacji (2020)

O spodziewanej premierze nowej wersji Apple TV pisaliśmy już we wrześniu 2019 r. Wtedy mówiło się, że nowa przystawka do telewizorów może mieć premierę na konferencji produktowej prezentującej ubiegłoroczną serię iPhone’ów.

Wtedy informacje o nowym Apple Tv pochodziły jednak z niesprawdzonych źródeł i – jak się później okazało – nowej wersji Apple TV niestety wtedy nie zobaczyliśmy.

Tym razem dowody na prace Apple nad nową wersją Apple TV są mocniejsze, gdyż pochodzą z samego kodu źródłowego systemu operacyjnego tvOS 13.4 developer beta 1.

Redaktorzy serwisu 9to5mac odnaleźli w kodzie tvOS 13.4 referencje do Apple TV o nazwie kodowej „T1125”. Nie jest to odwołanie do żadnego z istniejących obecnie modeli przystawki Apple, gdyż te posiadają nazwy kodowe „J105a” dla wersji Apple TV 4K oraz „J42d” dla wersji HD.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nowej wersji Apple TV. Kod tvOS 13.4 beta 1 sugeruje, że urządzenie ma być oparte o architekturę arm64e, co pasowałoby do procesorów A12 Bionic i A13 Bionic. Będzie to niewątpliwie duży skok wydajnościowy, ponieważ obecne wersje przystawki działają na procesorze A10 Fusion.

Apple TV nadal będzie działać w rozdzielczości 4K z wsparciem dla technologii HDR. Miałoby również otrzymać wsparcie dla standardu HDMI 2.1, w którym technologie VRR (Variable Refresh Rates) oraz OFT (Quick Transport Technology) przyczyniłyby się do znacznie lepszego działania gier z usługi Apple Arcade.

Technologie te sprawiają, że obraz gry transmitowany do telewizora przez złącze HDMI jest przesyłany znacznie szybciej, a na telewizorze wymuszany jest najszybszy możliwy czas odświeżania matrycy. Wszystko to daje graczom bardziej płynny i szybszy obraz gry.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: