Strona icloud.com z natywnym wsparciem dla przeglądarek na smartfonach z iOS i Androidem

Łukasz Bernaczyk   8 lutego 2020

Apple wreszcie wprowadziło natywne wsparcie witryny icloud.com dla urządzeń mobilnych. Teraz wchodząc na stronę icloud.com przez dowolną przeglądarkę na smartfonie (z iOS czy Andoidem) mamy dostęp do aplikacji znanych wcześniej z wersji iCloud dla przeglądarek desktopowych. Wcześniej strona była dostępna na smartfonie jedynie po wymuszeniu wyświetlenia pełnej witryny.

berrolia

iCloud.com na iPhonie i tablecie

Wchodząc na stronę icloud.com przez przeglądarkę na smartfonie i logując się do swojego konta widzimy teraz ekran powitalny z dostępem do czterech aplikacji: Zdjęcia, Notatki, Przypomnienia i Znajdź.

 

Brakuje więc jeszcze sporo apek znanych z desktopowej wersji witryny icloud: Mail, Kontakty, Kalendarz, iCloud Drive, Moi znajomi, Pages, Numbers oraz Keynote.

W wersji mobilnej widzimy jednak komunikat mówiący właśnie o tym, by zalogować się do witryny z poziomu przeglądarki na iPadzie czy komputerze, żeby by mieć dostęp do wszystkich aplikacji.

Dostęp do witryny iCloud z poziomu przeglądarki mobilnej jest przydatny zwłaszcza dla użytkowników smartfonów z Androidem, którzy używają chmury Apple. Może przydać się też w sytuacji, gdy zgubiliśmy nasze urządzenie i chcemy szybko uzyskać dostęp do Find my iPhone na urządzeniu znajomego czy innej osoby.

Mam nadzieję, że to dopiero pierwszy etap prac nad natywnym wsparciem witryny icloud.com dla przeglądarek mobilnych i Apple będzie dalej nad tym pracowało, tak, by za jakiś czas mieć równy dostęp do pełnej funkcjonalności strony zarówno z komputera, jak i smartfona czy tabletu.

Twoje poszukiwania maski idealnej właśnie dobiegły końca

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: