Aplikacja ORLEN Pay otrzymała wsparcie dla Touch ID, Face ID oraz – co najważniejsze – dla Apple Pay

Łukasz Bernaczyk   5 maja 2020

Aplikacja ORLEN Pay otrzymała dużą aktualizację, dzięki której użytkownicy iPhone’ów wreszcie będą mogli w pełni wykorzystać możliwości mobilnych płatności od Apple. Jest więc obsługa Apple Pay, ale także możliwość biometrycznej weryfikacji użytkownika za pomocą Touch ID i Face ID.

ORLEN Pay

O samej aplikacji pisałem Wam już pod koniec 2018 roku. Dla osób zupełnie nieznających tej apki, wyjaśniam w dużym skrócie: ORLEN Pay pozwala na dokonania zapłaty za zatankowane paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, bez konieczności wchodzenia do sklepu.

Dodatkowo, w aplikacji użytkownik może przeglądać historię swoich transakcji, edytować dane, zbierać punkty Vitay, czy też korzystać z kuponów promocyjnych.

Możemy również dodać swoje karty rabatowe Biznes Tank lub Kartę Dużej Rodziny i korzystać z przysługujących rabatów.

Najnowsza wersja aplikacji umożliwia również mobilny zakup wybranych towarów, np. płynu do spryskiwaczy, czy też kodów do myjni.

Aktualizacja ORLEN Pay dla iOS – wsparcie dla Face ID, Touch ID i Apple Pay

Najnowsza aktualizacja apki ORLEN Pay przeznaczonej dla iPhone’ów jest oznaczona numerem 3.0.56 i wprowadza sporo zmian mających istotny wpływ na łatwość obsługi samej aplikacji, a tym samym nasz komfort w czasie wizyty na stacjach Orlenu.

Najważniejszą zmianą jest oczywiście obsługa płatności Apple Pay oraz możliwość biometrycznej weryfikacji użytkownika za pomocą Touch ID i Face ID.

Z funkcjonalnego punktu widzenia ważnymi nowościami są również sczytywanie treści SMS, pozwalające na automatyczne wypełnianie pól formularzy w aplikacji. Można też już płacić BLIKiem.

ORLEN PAY możecie pobrać z App Store pod tym adresem.

Poniżej pełna lista zmian wprowadzonych przez najnowszą wersję aplikacji (3.0.54):

  • obsługa transakcji związanych z mobilnym zakupem wybranych towarów pozapaliwowych (np. płynów do spryskiwaczy dostępnych na podjeździe stacji paliw)
  • obsługa transakcji związanych z mobilnym zakupem myjni (funkcjonalność ograniczona dla wybranych stacji ORLEN)
  • zmiana procesu rejestracji użytkownika
  • obsługa funkcji biometrycznych (FaceID, TouchID)
  • uproszczenie procesu płatności
  • automatyczne zaczytywanie SMSów
  • możliwość ponownej wysyłki faktury
  • możliwość dodania kilku numerów rejestracyjnych pojazdów
  • obsługa rabatów Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny
  • szczegółową informację o usługach dostępnych na stacjach paliw ORLEN

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: