Raport: będzie mniejszy i tańszy HomePod

Łukasz Bernaczyk   14 kwietnia 2020

Według najnowszego raportu Bloomberga, Apple jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić na rynek nowy, o połowę mniejszy głośnik HomePod, który byłby znacznie tańszy od obecnego modelu, a tym samym bardziej atrakcyjny dla potencjalnych użytkowników.

berrolia

HomePod mini

Zgodnie z informacjami podanymi przez Marka Gurmana, nowy HomePod miałby trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Według dziennikarza Apple pracuje nad tym głośnikiem już od wielu miesięcy, podczas których wystąpiło kilka nieplanowanych opóźnień.

Nowy HomePod ma być mniej więcej o połowę mniejszy od obecnego modelu, co pozwoli Apple znacznie zredukować jego cenę, a tym samym konkurować z małymi “smart głośnikami” takich firm, jak Amazon czy Google.

Mniejsza wersja HomePoda wyglądem będzie przypominać większego brata. Nie zmieni się również wysoka, jak na pojedynczy głośnik, jakość dźwięku.

Dwa nowe HomePody

Jako uzupełnienie do powyższego raportu należy dodać informacje przekazane przez portal 9to5mac, którego redaktorzy odnaleźli w najnowszej wersji systemu operacyjnego głośnika Apple referencje do przynajmniej dwóch nowych modeli HomePoda.

Wygląda więc na to, że oprócz zupełnie nowego “HomePoda mini” możemy też zobaczyć odświeżoną wersję “dużego” głośnika od Apple.

Redaktorzy 9to5Mac ustalili też, że system operacyjny HomePoda jest teraz oparty na tvOS, a nie – jak wcześniej – na iOS.

Lokalizator AirTag

Bloomberg zdradza również nowe szczegóły na temat lokalizatora AirTag, którego premiera spodziewana jest jesienią – będzie on sprzedawany razem ze skórzanym futerałem i breloczkiem, który umożliwi łatwe przyczepienie go do różnych przedmiotów, w tym oczywiście przed wszystkim kluczy.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: