iPhone 12 (Pro) o wyglądzie iPada Pro, skaner LiDAR, 5G, premiera opóźniona o kilka tygodni – raport

Tomek Czech   13 kwietnia 2020

Dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga potwierdził właśnie wiele szczegółów dotyczących iPhone’a 12, które od miesięcy pojawiały się w sieci. Dziennikarz twierdzi, że premiera nowych flagowców z Cupertino opóźni się, ale nie aż tak bardzo, jak podawały niektóre wcześniejsze raporty.

berrolia

iPhone 12 (Pro) 2020

Gurman podał dzisiaj następujące informacje:

  • jesienią Apple wprowadzi na rynek cztery nowe modele iPhone’a – dwóch następców iPhone’a 11 oraz dwa modele Pro, z których większy ma mieć ekran o przekątnej „nieco większej” niż 6,5” w obecnym iPhonie 11 Pro Max (według wielu wcześniejszych doniesień będzie to 6,7 cala);
  • wszystkie cztery mają być wyposażone w modem 5G;
  • dizajn dwóch modeli Pro będzie zaczerpnięty z najnowszych iPów Pro i wcześniejszych modeli iPhone’a – płaska (stalowa) rama łącząca tylny i przedni panel, ostre krawędzie, płaski ekran bez zaokrągleń na brzegach;
  • modele Pro będą – tak jak obecnie – wyposażone w potrójną tylną kamerę, natomiast dwa tańsze modele posiadać podwójną kamerę (tak, jak iPhone 11);
  • dwa flagowce z linii Pro otrzymają skaner LiDAR, który po raz pierwszy pojawił się w tegorocznym iPadzie Pro;
  • wszystkie cztery modele najprawdopodobniej bedą miały mniejsze wycięcie w ekranie; Apple pracuje też nad zupełnym pozbyciem się notcha;
  • wszystkie nowe iPhone’y otrzymają „znacznie szybszy” procesor, żeby wspomóc sztuczną inteligencję i zadania związane z AR.

iPhone 12 – premiera

Według informacji zdobytych przez Gurmana, premiera niektórych, albo nawet wszystkich czterech nowych iPhone’ów może zostać opóźniona „o kilka tygodni” w stosunku do zwyczajowej premiery w połowie września (powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa). Oznaczałoby to, że iPhone 12 trafi do sprzedaży pod koniec października lub w listopadzie.

Najprawdopdobniej nie spełnią się więc czarne scenariusze mówiące, że nowe iPhone’y pojawią się na rynku dopiero na początku 2021 r.

Gurman podaje też, że Apple obecnie pracuje również nad nowymi modelami MacBooka Pro, iMaca, Apple TV, budżetowego iPada, mniejszą wersją HomePoda oraz lokalizatorem Bluetooth o nazwie AirTag, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: