Nie będzie iPhone’a 12 w tym roku? Premiera może zostać przełożona nawet na 2021 r. – raport

Tomek Czech   26 marca 2020

Według informacji zdobytych przez Nikkei, Apple rozważa przesuniecie premiery iPhone’a 12 nawet o kilka miesięcy. Mogłaby się ona odbyć nawet dopiero na początku przyszłego roku. Powodem ewentualnego opóźnienia jest oczywiście pandemia koronawirusa.

berrolia

iPhone 12 – data premiery przesunięta?

Zdaniem informatorów Nikkei, pandemia SARS-CoV-2 komplikuje sprawę premiery iPhone’a 12 na dwa sposoby – po pierwsze, mamy do czynienia z opóźnieniami w produkcji komponentów do nowych flagowców. Po drugie, nawet jeśli te opóźnienia da się nadrobić, jesienią sytuacja ekonomiczna na większości rynków będzie bardzo zła, co przełożyłoby się zapewne na niską sprzedaż iPhone’a 12 bez względu na to, jak samo urządzenie byłoby oceniane przez konsumentów.

Dodatkowo, rynkowa premiera nowego modelu może w ogóle nie być wykonalna jesienią, jeżeli w wielu krajach na całym świecie tysiące pracowników Apple byłoby – w dalszym ciągu lub na nowo – w domowej kwarantannie.

Według źródeł japońskiego serwisu, ostateczna decyzja na temat daty premiery iPhone’a 12 ma być podjęta najpóźniej w maju. Nie jest ostatecznie wykluczone, że odbędzie się ona nawet jeszcze we wrześniu. Ale to coraz mniej realistyczny scenariusz. Dość prawdopodobne jest, że nowe flagowce trafią do sprzedaży nieco później – w październiku czy listopadzie. Najczarniejszy scenariusz przewiduje, że pojawią się na rynku dopiero w 2021. r.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: