Home Office, czyli jak pracować z domu (#3) – dobierz odpowiednie oświetlenie

Dawid Olczak   25 marca 2020

W poprzednich wpisach “Home Office, czyli jak pracować z domu” poleciłem Wam kilka przydatnych urządzeń, które mogą pomóc usprawnić pracę zdalną oraz udzieliłem kilka ciekawych (mam nadzieję) wskazówek na temat tego, jak pracować zdalnie i czego się wystrzegać. Dziś czas na kolejną poradę i kolejne zestawienie ciekawych akcesoriów, które ułatwia pracę w domu – tym razem skupimy się na oświetleniu.

berrolia

Home Office – Porada #3

Kolejna moja porada  – rób sobie przerwy częściej niż zwykle!

Podczas pierwszych dni pracy zdalnej możesz zauważyć, że Twoja wydajność znacznie wzrosła. Tak było w przypadku moim i wielu znanych mi osób. Choć zdaję sobie sprawę, że wiele osób ma dokładnie przeciwne doświadczenia. Jeśli chodzi o mnie, zadania, które zwykle w biurze zajmowały mi około 8 godzin, w domu jestem w stanie wykonać w znacznie krótszym czasie. Dzieje się tak, gdyż w domu mam mniej rozpraszaczy, np. w postaci współpracowników czy niepotrzebnych spotkań i bardziej skupiam się na swoim zadaniu. Niestety, dla osób, które, tak jak ja, są bardziej wydajne w domu wiąże się z tym też pewne zagrożenie – po kilku dniach czujemy się bardziej wyeksploatowani. Dlatego warto robić sobie krótkie przerwy co godzinę, np. na zrobienie kilku przysiadów czy choćby zaparzenie herbaty.

Zapamiętaj – 10 minut przerwy co godzinę w pracy zdalnej jest nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne.

Home Office – przydatne akcesoria: dobierz odpowiednie oświetlenie

Dobre oświetlenie w czasie pracy to podstawa i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Dlatego dziś postanowiłem polecić Wam  smart-żarówki (w większości przypadków), które można zmontować w lampce biurkowej lub jako główne oświetlenie pomieszczenia. Dlaczego postanowiłem napisać o żarówkach, a nie polecić Wam zwykłych lampek, które można postawić na biurku? Odpowiedź jest bardzo prosta: smart-żarówki w wielu przypadkach są bardzo tanie i oferują znacznie więcej możliwości niż żarówki tradycyjne. Zmiana kolorów, natężenia światła czy zmiana temperatury barwowej pod swoje upodobania i panujące warunki w pomieszczeniu, to tylko niektóre z ich wielu zalet. Dzięki tym funkcjom łatwo ustawimy oświetlenie np. w taki sposób, żeby nasz wzrok męczył się jak najmniej.

Inteligentne żarówki można również zaprogramować, aby same przypomniały nam o konieczności zrobienie sobie krótkiej przerwy – np. co godzinę na 10 minut mogą zmieniać kolor na czerwony, co będzie znakiem, że właśnie wtedy musimy pauzę.

iHaper – inteligentna lampa biurkowa z czujnikiem ruchu (HomeKit)

Inteligentna lampa ze wsparciem HomeKit, dzięki której możesz włączyć i wyłączyć oświetlenie oraz dostosować jego jasność za pomocą aplikacji lub głosowo za pomocą Siri. Lampa posiada także wbudowany czujnik ruchu, który możesz wykorzystać do sterownia lampą lub innymi urządzeń zgodnych z Apple HomeKit. 

Zobacz w ThinkStore

Philips Hue E14 Color Ambiance – HomeKit [Bluetooth] [ZigBee]

Odmień swój dom dzięki palecie 16 milionów kolorów światła – łatwo i szybko wykreuj atmosferę dopasowaną do każdej okazji. Za pomocą jednego dotknięcia możesz stworzyć nastrój idealnie dopasowany do każdej okazji – w dzień do zadań profesjonalnych, wieczorem do spokojnego wypoczynku. Żarówka obsługuje ściemnianie i zmianę temperatury barwowej. Posiada wsparcie HomeKit.

Zobacz w ThinkStore

Aqara LED White – Żarówka smart (HomeKit)

Inteligentna żarówka firmy Aqara umożliwia dowolną regulację jasności i temperatury barwowej. Urządzenie posiada wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej ZigBee. Po podłączeniu urządzenia do Apple HomeKit możemy realizować różne scenariusze działania, np. po otwarciu drzwi, czujnik ruchu powoduje włączenie żarówki.

Zobacz w ThinkStore

Philips Hue żarówka E14 White – HomeKit [Bluetooth] [ZigBee]

Inteligentne żarówki Philips Hue White dają przyjemne białe światło. Łatwa możliwość przyciemniania zapewnia odpowiednią ilość światła od poranka do wieczoru i pozwala na dopasowanie oświetlenia do Twoich potrzeb.

Zobacz w ThinkStore

VOCOlinc L2 Smart Daylight – żarówka Wi-Fi LED (HomeKit)

Ciesz się wygodą inteligentnego domu z żarówką VOCOlinc z wbudowaną technologią HomeKit, która zapewni Ci prosty i bezpieczny sposób na kontrolowanie oświetlenia w Twoim mieszkaniu bezpośrednio z aplikacji na iPhonie lub poprzez komendy głosowe Siri (jak również Amazon Alexa i Google Asistant). Żarówka VOVOlinc daje Ci także możliwość dostosowania jasności oświetlenia, które będzie pasowało do Twojego nastroju oraz pozwoli w łatwy i przyjemny sposób stworzyć odpowiednią atmosferę.

Zobacz w ThinkStore

iHaper B1 Smart RGB – inteligentna żarówka (HomeKit)

Inteligentne żarówki LED iHaper są zaprojektowane do współpracy z Apple HomeKit. Można je bezpośrednio kontrolować za pomocą poleceń głosowych aplikacji domowej lub Siri. Obsługują również Alexę i Google Assistant (aplikacja iHaper jest wymagana do połączenia z Alexa/Google). Inne cechy: obsługa 16 milionów kolorów, ściemnianie, zmiana temperatury barwowej.

Zobacz w ThinkStore

Philips Hue E27 Ambiance – HomeKit [Bluetooth] [ZigBee]

Żarówka pozwala ustawiać różne odcienie światła białego od ciepłego do chłodnego. Pełen zakres przyciemnienia od bardzo jasnego światła po delikatną poświatę pozwala dostosować odcień i intensywność oświetlenia do każdej pory dnia.

Zobacz w ThinkStore 

Żarówka LED Yeelight Smart Bulb 1S (RGB) – (HomeKit)

Inteligentna żarówka Yeelight 1S RGB pozwoli Ci na stworzenie swojego własnego inteligentnego domu. Możesz nią sterować za pomocą głosu lub aplikacji i decydować o tym, jaką temperaturą i mocą ma świecić, a także kiedy ma się włączać i wyłączać, dzięki możliwości ustawienia timera. Jest kompatybilna z Apple HomeKit, SmartThings i asystentem Google.

Zobacz w ThinkStore

Więcej przydatnych akcesoriów HomeOffice

Więcej ciekawych akcesoriów, które pomogą Wam w pracy zdalnej znajdziecie na stronie thinkstore.pl.

Pamiętajcie, że wszystkie zamówienia do paczkomatów powyżej kwoty 100 zł ThinkStore wysyła za darmo.

Poprzednie wpisy:

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: