Raport: WWDC 2020 bez żadnego nowego sprzętu

Tomek Czech   22 czerwca 2020

Dzisiaj startuje WWDC 2020. Keynote, podczas którego Apple zaprezentuje iOS 14/iPhoneOS 14 i nowe wersje wszystkich pozostałych systemów rozpocznie się o 19:00 polskiego czasu. Wygląda na to, że – wbrew przewidywaniom – Apple nie zaprezentuje dzisiaj żadnego nowego sprzętu.

berrolia

WWDC 2020 bez nowego hardware’u?

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele doniesień na temat nowych produktów, które Apple miałoby zaprezentować podczas tegorocznej konferencji dla deweloperów.

Spodziewaliśmy się co najmniej kilku sprzętów z tej listy:

Wydaje się jednak, że dzisiaj wieczorem nie zobaczymy żadnego z tych produktów. Takie informacje podają aż trzy wiarygodne źródła – Mark Gurman z Bloomberga, leaker Jon Prosser i deweloper Max Weinbach. Jednocześnie każdy z nich zaznacza, że taki scenariusz nie jest pewny w 100% i Apple może nas wszystkich czymś zaskoczyć.

Mark Gurman pisze, że Apple z pewnością ogłosi, że Maki będą wkrótce działały na procesorach ARM stworzonych w Cupertino, ale raczej nie poda żadnych szczegółów na temat przyszłych modeli zarówno stacjonarnych Maców, jaki i MacBooków.

Wieczorem spodziewamy się więc jedynie prezentacji nowego software’u – iOS 14/iPhoneOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16, tvOS 14.

Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z sesji otwierającej WWDC 2020, która rozpocznie się dzisiaj o 19:00 polskiego czasu.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: