Nowy iMac z dizajnem… iPada Pro, dyskiem SSD, koprocesorem T2 i grafiką AMD Navi może zostać zaprezentowany na WWDC 2020

Łukasz Bernaczyk   10 czerwca 2020

Apple zamierza pokazać nowego iMaca o odmienionym wyglądzie i z kilkoma ciekawymi zmianami sprzętowymi – twierdzi leaker Sonny Dickson. Nowy iMac ma ujrzeć światło dzienne podczas zbliżającej się wielkimi krokami konferencji WWDC 2020.

berrolia

Nowy iMac (2020)

Komputery iMac ostatni raz zostały odświeżone w 2012 roku i była to stosunkowo mała zmiana, polegająca na odchudzeniu komputera (do 5 mm w najcieńszym miejscu). Sam design pozostał jednak bez zmian (od ponad 10 lat) i utrzymał się po dzień dzisiejszy.

Wygląda jednak na to, że ten stan rzeczy może wkrótce ulec zmianie. Leaker Sonny Dickson twierdzi, że Apple zamierza pokazać nowego iMaca już na WWDC 2020, która rozpoczyna się za niespełna dwa tygodnie.

Według Dicksona, iMac 2020 otrzyma nowy wygląd, zbliżony do… iPada Pro, z cienkimi ramkami wokół ekranu, jak w monitorze Apple Pro Display XDR oraz kilka ciekawych zmian sprzętowych.

Po pierwsze, talerzowy dysk twardy zostanie zastąpiony pamięcią SSD, co między innymi pozwoli uzyskać znacznie wyższe parametry odczytu i zapisu.

Po drugie, nowy iMac ma zostać wyposażony w najnowszy układ graficzny AMD Navi, co również będzie sporym skokiem wydajnościowym w porównaniu do obecnego modelu.

Jeżeli chodzi o procesor, to najprawdopodobniej nie będzie zmiany na tym polu. Choć Apple może zapowiedzieć (również podczas WWDC 2020) przesiadkę na własne procesory ARM w komputerach Mac, to pierwsze modele z autorskimi procesorami Apple trafią do sprzedaży dopiero w na początku 2021 roku i najprawdopodobniej w pierwszej kolejności procesory ARM od Apple trafią do laptopów z Cupertino.

Nowy iMac 2020 ma też zostać wyposażony w chip bezpieczeństwa – T2.

WWDC 2020 zaczyna się w poniedziałek, 22 czerwca. Oprócz nowych wersji wszystkich systemów operacyjnych – iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS 10.16 i tvOS 14, Apple może też zaprezentować nowe sprzęty. Być może pokaże kilka z poniższych produktów, których premiery spodziewamy się w tym roku:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: