iPhone 11 deklasuje konkurencję – jest najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie. Aż 5 modeli iPhone’a w top 10 rankingu

Łukasz Bernaczyk   2 września 2020

Analitycy firmy Omdia opublikowali ranking najlepiej sprzedających się smartfonów pierwszej połowy 2020 roku. Podobnie jak rok temu iPhone XR, teraz jego następca – iPhone 11, znalazł się na szczycie zestawienia, otrzymując tym samym tytuł najlepiej sprzedającego się smartfona pierwszych sześciu miesięcy tego roku. Pierwsza dziesiątka rankingu została zdominowana przez Apple, z aż pięcioma modelami iPhone’a w Top 10.

berrolia

Najlepiej sprzedające się smartfony pierwszej połowy 2020 roku

W rankingu Omdia za pierwszą połowę 2020 r,, na pierwszym miejscu znalazł się iPhone 11 ze sprzedażą na poziomie 37,7 mln sztuk. Drugi w zestawianiu Samsung Galaxy A51 (sprzedaż 11,4 mln sztuk) i trzeci Redmi Note 8 (sprzedanych 11 mln sztuk) łącznie sprzedały o ponad 15 mln urządzeń mniej niż zwycięzca rankingu – iPhone 11.

W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć modeli iPhone’a:

  • iPhone 11 – 1 miejsce, 37,7 mln szt.;
  • iPhone SE 2020 – 5 miejsce, 8,7 mln szt.;
  • iPhone XR – 6 miejsce; 8,0 mln szt.;
  • iPhone 11 Pro Max – 7 miejsce, 7,7 mln szt.;
  • iPhone 11 Pro – 10 miejsce, 6,7 mln szt.

Warto zauważyć, że kolejny raz z rzędu w zestawieniu najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie nie ma flagowców Samsunga. Nie ma też żadnego telefonu Huawei.

Wnioski

Kolejne modele iPhone’ów po raz kolejny okazują się najpopularniejszymi smartfonami na rynku. Wśród telefonów konkurencji nie ma wyraźnych liderów, rynek jest rozdrobniony. Słabo sprzedają się flagowce z Androidem, lepiej telefony ze średniej półki.

Widać też wyraźny wzrost sprzedaży hitowego modelu iPhone’a rok do roku. W 2019 r. to samo zestawienie wygrał iPhone XR, uzyskując wynik 26,9 mln sprzedanych urządzeń. W tym roku jego następca uzyskał wynik o ponad 10 mln lepszy. I to pomimo trwającej pandemii.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: