Bloomberg: co najmniej 6 nowych produktów Apple tej jesieni

Tomek Czech   3 września 2020

Mark Gurman i Debby Wu z Bloomberga piszą w swoim najnowszym raporcie o jesiennych premierach, które szykuje dla nas Apple. Potwierdzają, że przed końcem do sprzedaży ma trafić co najmniej sześć nowych produktów, o których wcześniej już słyszeliśmy. Gurman ma wiarygodnych informatorów w Cupertino, natomiast Wu w chińskim łańcuchu dostaw Apple.

berrolia

Premiery nowego sprzętu Apple – jesień 2020

Według informatorów Bloomberga, tej jesieni możemy spodziewać się premiery następujących produktów:

  • iPhone 12 – cztery modele, w tym dwa z linii Pro i dwa tańsze – następcy iPhone’a 11. Bloomberg potwierdza, że Apple zaprezentuje je wszystkie w październiku i najprawdopodobniej wprowadzi je na rynek w dwóch turach – najpierw tańsze modele, następnie modele Pro. Wszystkie tegoroczne iPhone’y mają być wyposażone w modem 5G, ekran OLED i superszybki procesor A14. Również wszystkie mają mieć nowy dizajn, przypominający dizajn iPadów Pro. Co najmniej jeden nowy iPhone (model Pro 6,7″) ma posiadać skaner LiDAR. Modele Pro będą dostępne w nowym kolorze – ciemnoniebieskim, który zastąpi nocną zieleń.
  • Dwa nowe modele Apple Watcha – ma to być oczywiście najnowszy flagowiec, czyli Apple Watch Series 6 oraz tańszy, “budżetowy” model, który być może będzie nieco odświeżoną wersją Apple Watch Series 4.
  • Wokółuszne słuchawki bezprzewodowe – z raportu nie dowiadujemy się żadnych nowych szczegółów na temat pierwszych wokółusznych słuchawek Apple, które nie będą brandowane jako Beats, poza tym, że ich premiera ma się odbyć tej jesieni. Więcej informacji o tych słuchawkach znajdziecie tutaj.
  • Mniejszy HomePod – ma zachować wysoką jakość dźwięku, z której znany jest HomePod, ale ma być mniejszy od pierwszego modelu i od niego tańszy, co pomogłoby Apple zdobyć większy udział w rynku głośników bezprzewodowych.

Bloomberg podaje też, że Apple pracuje nad nowym modelem Apple TV (6. generacji), z szybszym procesorem i funkcją “Find my…” pozwalającą na zlokalizowanie pilota. Jednak urządzenie pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej dopiero na początku 2021 r.

W raporcie Bloomberga o jesiennych premierach Apple nie wspomniano nic o nowych modelach MacBooków, ale z innych doniesień wiemy, że jeszcze przed końcem roku na rynek mogą trafić nowy 12-calowy MacBook oraz nowy MacBook Pro 13″ z procesorami Apple Silicon.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: