Pierwszy produkt Apple z Touch ID w przycisku bocznym? Wycieka instrukcja iPada Air 4

Łukasz Bernaczyk   27 sierpnia 2020

W sieci pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające instrukcję obsługi iPada Air 4, który niebawem ma trafić do sprzedaży. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nowy Air przejdzie sporą metamorfozę i upodobni się do iPada Pro. Największą ciekawostką jest Touch ID umieszczony w przycisku włączania/usypiania iPada (przycisk Power) na bocznej krawędzi urządzenia.

iPad Air 4 (2020)

Na zdjęciach instrukcji, które pojawiły się w chińskim serwisie Weibo widzimy, że iPad Air 4 będzie posiadał podobny dizajn do iPada Pro. Są więc płaskie krawędzie i cienkie ramki, które jednak wydają się nieco grubsze niż w przypadku tabletu z linii Pro.

Port Lightning został zastąpiony USB-C, natomiast czytnik linii papilarnych Touch ID znajduje się w przycisku Power/Sleep na bocznej ściance urządzenia (widzimy to na zdjęciu powyżej). iPad Air 4 byłby więc pierwszym urządzeniem Apple z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym w innym miejscu, niż w przycisku Home.

Na pleckach iPada Air 4 jest też złącze Smart Connector oraz pojedyncza kamera.

Nowy Air ma także obsługiwać Apple Pencil drugiej generacji, który – podobnie jak w przypadku iPada Pro – będzie mógł być magnetycznie mocowany na bocznej ścianie tabletu.

Wygląda na to, że po zmianie dizajnu oraz z pewnością i podzespołów iPada Air 4, szykuje nam się naprawdę ciekawa i sporo tańsza alternatywa dla iPada Pro.

Z pewnością wielu użytkowników o nieco mniejszych wymaganiach co do tabletu, używających go głównie do przeglądania internetu, zdjęć, grania czy amatorskiej obróbki filmów i fotek, zdecyduje się na zakup właśnie nowego iPada Air 4.

iPad Air 4 – premiera

Kiedy zobaczymy nowego Aira? Być może już niedługo – z dość wiarygodnych informacji przekazanych przez Jona Prossera wynika, że Apple może wprowadzić na rynek nowe modele iPadów już w pierwszej połowie września. Wśród nich może być nowy budżetowy iPad z ekranem 10,2″/10,8″, nowy iPad mini, być może także właśnie iPad Air 4. generacji.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: