Wyciekają zrzuty ekranu iPhone’a 12 Pro Max – potwierdzają ekran 120 Hz i skaner LiDAR

Łukasz Bernaczyk   27 sierpnia 2020

Temat wyświetlaczy w tegorocznych iPhone’ach 12 Pro i Pro Max to już materiał na prawdziwą telenowelę rodem z Brazylii. Kluczowym pytaniem jest to, czy smartfony Apple z linii Pro będą wyposażone w ekrany z odświeżaniem 120 herców. Najnowsze screeny opublikowane przez znanego leakera Jona Prossera wskazują, że pracownicy Apple testują iPhone’a 12 Pro z wyświetlaczem 120 Hz. Potwierdzają też obecność w najnowszych iPhone’ach znanego z iPada Pro skanera LiDAR.

berrolia

iPhone 12 Pro/Max z ekranem 120 Hz

O burzliwych losach wyświetlacza ProMotion dla tegorocznych iPhone’ów pisałem kilka dni temu. W momencie, kiedy już wydawało się, że jednak nie znajdziemy ekranów 12o Hz w iPhone’ach 12 Pro i Pro Max, Jon Prosser napisał, żebyśmy jeszcze nie tracili na to nadziei. Dzień później wyjaśnił, skąd brał się jego optymizm – opublikował zrzuty ekranu z Ustawień iPhone’a, pokazujące obecność wyświetlaczy z odświeżaniem 12o Hz zarówno w iPhonie 12 Pro, jak i 12 Pro Max.

Zdjęcia pochodzą z tak zwanych modeli PVT iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max. Modele PVT (production validation test) to telefony testowe (ale już na etapie produkcyjnym), na których pracownicy Apple sprawdzają poprawność działania poszczególnych funkcjonalności.

Na sceenach widzimy możliwość włączenia w ustawieniach wyższej częstotliwości odświeżania (120 herców) oraz opcję uruchomienia adaptacyjnej częstotliwości odświeżania. Pozwala ona, by iPhone dynamicznie zarządzał częstotliwością odświeżania ekranu (60 Hz lub 120 Hz) w zależności od tego, co jest aktualnie wyświetlane na ekranie.

Oczywiście nie jest ostateczne potwierdzenie, że nowe iPhone’y z linii Pro będą posiadały ekran ProMotion. Są przecieki wskazujące na to, że Apple może koniec końców nie zdecydować się na taki ruch, bo nie jest zadowolony z wyników testów – problemem mają być sterowniki ekranu, które na razie nie zapewniają pożądanej przez firmę z Cupertino jakości działania nowej funkcji.

iPhone 12 Pro/Max ze skanerem LiDAR

Kolejny zrzut ekranu od Prossera ujawnił nową funkcję kamery w iPhone’ach 12 Pro i 12 Pro Max – skaner LIDAR, który po raz pierwszy trafi do iPhone’a (w marcu zadebiutował w iPadach Pro).

Skaner LiDAR będzie wspomagał kamery podczas nagrywania wideo oraz przy wykonywaniu zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Doprecyzowując, LiDAR będzie asystował przy automatycznym ustawianiu ostrości oraz wykrywaniu obiektów w kadrze. Ma poprawić jakość wideo oraz fotografii. Oczywiście będzie służył też wszystkim aplikacjom i narzędziom wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: