iPhone 12 Pro może jednak być wyposażony w ekran ProMotion 120 Hz – raport

Łukasz Bernaczyk   24 sierpnia 2020

Jak informuje w sieci leaker Jon Prosser, ostatecznie być może jednak zobaczymy w iPhonie 12 Pro ekran ProMotion z odświeżaniem 120 Hz. Część użytkowników najnowszej deweloperskiej bety 5 systemu iOS 14 zauważyło nawet w ustawieniach możliwość zmiany częstotliwości odświeżania ekranu, co może potwierdzać obecność wyświetlacza ProMotion w przynajmniej jednym z dwóch modeli iPhone’a 12 Pro.

berrolia

Burzliwe losy wyświetlacza ProMotion 120 Hz dla iPhone’ów

Temat wyświetlacza ProMotion z częstotliwością odświeżania równą 120 herców, przeznaczonego dla iPhone’ów z serii dwunastej wraca co jakiś czas jak bumerang.

Już w lipcu i październiku 2019 r. pisaliśmy Wam o tym, że w iPhone’ach 12 być może znajdziemy wyświetlacz ProMotion znany z iPada Pro. Takie ekran który cechuje się wyższą, bo aż 120-hercową częstotliwością odświeżania (w porównaniu do standardowych 60 Hz występujących dotychczas w iPhone’ach).

Na przestrzeni kolejnych miesięcy wiadomość o zastosowaniu 120-hercowego wyświetlacza w przynajmniej niektórych modelach iPhone’a 12 potwierdzało w sieci kilku znanych i poważanych leakerów ze świata Apple.

Jednak na początku lipca pojawiła się informacja, że tegoroczne iPhone’y nie zostaną jednak wyposażone w ekran ProMotion.

Ale…

Temat powrócił właśnie za sprawą Jona Prossera, który napisał, że nie powinniśmy jeszcze skreślać możliwości pojawienia się ekranu 120 Hz, przynajmniej w iPhonie 12 Pro.

Pod postem Prossera udzielił się inny znany leaker, Max Wienbach, pytając Prossera czy jest pewien swoich informacji, bowiem Weinbach twierdzi, że jednak nie będzie 12o Hz w tegorocznych iPhone’ach. Prosser odpisał, że nie ma 100-procentowej pewności, ale wie, że funkcja ta jest mocno testowana na prototypie iPhone’a 12 Pro Max.

Wcześniej informację o możliwym pojawieniu się ekranu 120 Hz opublikował iAppleTimes, powołując się na nowe ustawienie w iOS developer beta 5. Możemy w nim bowiem włączyć ograniczenie częstotliwości wyświetlacza w iPhonie do 6o klatek.

Wskazywałoby to na fakt, że domyślnie iOS 14 będzie obsługiwał odświeżanie 120 Hz. Co ciekawe, wspomniane ustawienie nie jest widoczne u wszystkich beta-testerów.

Pożyjemy – zobaczymy

Ostatecznie sytuacja nie wydaje się być przesądzona. Część leakerów dopuszczaja możliwość wystąpienia wyświetlacza ProMotion 12o Hz w iPhonie 12 Pro i iPhone’ie 12 Pro Max lub wyłącznie we większym z tych modeli, inni twardo stoją przy zdaniu, że ProMotion zostanie zastosowane dopiero w iPhone’ach 13.

Nam nie pozostaje nic innego, jak poczekać na październikową premierę iPhone’a 12, która zweryfikuje wszystkie te informacje.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: