AirPower z ładowarką USB-C 30 W – taki zestaw ma niedługo trafić do sprzedaży

Łukasz Bernaczyk   21 sierpnia 2020

Znany leaker Komiya twierdzi, że ładowarka indukcyjna AirPower od Apple, która ma umożliwić jednoczesne ładowanie nawet trzech urządzeń może już niedługo trafić do sprzedaży razem z nową ładowarką sieciową o mocy 30 W. Jego informator miał widzieć finalny prototyp urządzenia.

berrolia

AirPower

Historia AirPower jest długa i ciekawa. Produkt został zaprezentowany w 2017 r. Z założenia miała to być indukcyjna mata ładująca nawet trzy urządzenia Apple jednocześnie (np. iPhone’a, Apple Watcha i AirPodsy) i to bez względu na ich ułożenie na powierzchni maty. Kilkanaście miesięcy później Apple zamknęło ten projekt, głównie ze względu na problem z odprowadzaniem dużych ilości ciepła wydzielanych przez liczne cewki indukcyjne.

W marcu tego roku okazało się, że Apple wznowiło prace nad AirPower i przygotowuje się do wprowadzenia go na rynek. Teraz leaker Komyia zapowiada, że  premiera tego urządzenia odbędzie się w najbliższym czasie – być może Apple pokaże AirPower podczas premiery iPhone’a 12, która ma się odbyć w pierwszej połowie października. Inna możliwość jest taka, że produkt trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu, razem z Apple Watch Series 6 i nowym iPadem.

W swoich postach na Twitterze Komyia najpierw wrzucił render AirPower, by godzinę później dodać kolejną wiadomość, w której pisze, że wprowadzona niedawno do sprzedaży nowa wersja 30-watowego zasilacza Apple jest przeznaczona między innymi właśnie do AirPower.

Dzień poźniej Komyia zamieścił w sieci kilkusekundową animację z renderami otwierającego się pudełka z matą indukcyjną AirPower. Na animacji widzimy, jaka będzie prawdopodobna zawartość pudełka z ładowarką, co zresztą pod postem wylistował leaker.

W pudełku ma się zatem znaleźć mata ładująca AirPower, wspomniany zasilacz USB-C o mocy 30 W, przewód USB-C o długości 2m oraz instrukcja obsługi.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: