To nie jest czas na zakup MacBooka Air/Pro – zupełnie nowe modele z Apple Silicon już jesienią (raport)

Tomek Czech   21 lipca 2020

Na czerwcowej WWDC 2020 Apple ogłosiło, że już niedługo zacznie zastępować w Macach procesory Intela swoimi własnymi chipami ARM – Apple Silicon. Zapowiedziało, że pierwsze komputery z nowymi procesorami pojawią się jeszcze w tym roku, ale nie zdradziło, o które dokładnie modele chodzi i kiedy trafią one do sprzedaży. Kilka przecieków z ostatnich dni wskazuje, że będą to Macbook Air oraz 13-calowy MacBook Pro, a ich premiera odbędzie się w październiku lub listopadzie.

berrolia

Nowy MacBook Air i MacBook Pro (2020)

O tym, że jeszcze w 2020 r. na półki sklepowe trafią nowe MacBooki Air i Pro z Apple Silicon najpierw informował wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo, a później podobną informację podał Digitimes.

Zdaniem Kuo, jako pierwszy w sprzedaży pojawi się 13-calowy MacBook Pro z własnym procesorem Apple, a zaraz po nim na rynek trafi nowy MacBook Air z chipem ARM. Analityk dopuszcza scenariusz, że nowy Air z Apple Silicon może pojawić się nieco później – w pierwszym kwartale 2021 r., ale za zecydowanie bardziej prawdopodobny scenariusz uznaje premierę tego modelu jeszcze w tym roku.

Źródła Digitimes podają, że tajwańscy podwykonawcy Apple zaczną dostarczać podzespoły do nowych laptopów jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Masowa produkcja ma się rozpocząć już w czwartym kwartale, czyli najwcześniej w październiku. Premiera nowych MacBooków Pro i Air mogłaby się więc odbyć już pod koniec października, ale bezpieczniej założyć, że odbędzie się już w listopadzie.

W przyszłym roku do sprzedaży mają trafić 14- i 16-calowe MacBooki Pro wyposażone w Apple Silicon i ekrany mini-LED. Apple zapowiedziało, że za około dwa lata już wszystkie Maki będą działały na procesorach ARM stworzonych w Cupertino.

Black Friday - słuchawki bezprzewodowe z ANC BEOPLAY H9 3rd Gen tańsze o 700 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: