Monitorowanie mycia rąk w watchOS 7 – co to jest i jak dokładnie działa?

Łukasz Bernaczyk   21 lipca 2020

Najnowsza wersja systemu operacyjnego na Apple Watcha – watchOS 7, przynosi wiele nowości, w tym funkcję monitorującą czas mycia rąk, czynność szczególnie ważną w czasach pandemii koronawirusa. Zobaczmy, jak ją włączyć i na czym dokładnie polega ta funkcja.

berrolia

Mycie rąk w watchOS 7

Na wstępie nadmienię, że obecnie dostępna jest wyłącznie wersja beta watchOS 7. Pełna, finalna wersja tego systemu spodziewana jest wraz z premierą Apple Watch 6, czyli najprawdopdoobniej we wrześniu.

Funkcja “Mycie rąk” w watchOS 7 polega na tym, że zegarek od Apple automatycznie wykrywa kiedy zaczynamy myć ręce ( przy wykorzystaniu mikrofonu i akcelerometru rozpoznaje dźwięk płynącej wody i pieniącego się mydła oraz charakterystyczny ruch nadgarstka), a następnie uruchomia odliczanie 20 sekund, czyli czasu, który Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje za minimalny, prawidłowy czas, pozwalający na skuteczne zdezynfekowanie rąk od bakterii i wirusów, w tym między innymi koronawirusa.

Po wykryciu mycia rąk Apple Watch automatycznie rozpoczyna odliczanie 20 sekund, a na tarczy wyświetla się towarzysząca odliczaniu animacja.

Po zakończeniu odliczania zegarek delikatnie zawibruje, więc nie musimy patrzeć na tarczę zegarka. Gdybyście jednak na nią spojrzeli, zobaczycie napis „Świetna robota”.

W przypadku zakończenia mycia rąk przed upływem 20 sekund Apple Watch prosi o dokończenie tej czynności.

Jak włączyć monitorowanie mycia rąk w watchOS 7?

Funkcja monitorowania mycia rąk jest w watchOS 7 domyślnie wyłączona. Aby ją aktywować, przejdźna zegarku kolejno do Ustawienia -> Mycie rąk i aktywuj oba przełączniki (Timer i Haptyka).

Dodatkowo, podsumowanie czasu mycia rąk w tygodniu możesz sprawdzić w aplikacji Zdrowie na iPhonie.

Zegarek może Ci też przypominać o umyciu rąk, kiedy wracasz do domu.

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: