Wiemy, ile może kosztować „tańszy” monitor od Apple

Tomek Czech   3 stycznia 2022

Według ostatnich przecieków, Apple pracuje nad dwoma monitorami, o przekątnej 24” i 27”, które mają być tańszymi wersjami drogiego, przeznaczonego do zadań profesjonalnych monitora Pro Display XDR. W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga potwierdza te informacje i podaje, ile mniej więcej będą kosztowały nowe, tańsze wyświetlacze.

berrolia

Nowe monitory od Apple (2022) – ile będą kosztować?

Dziennikarz Bloomberga nie podaje co prawda konkretnej kwoty, ale pisze, że nowe monitory będą kosztowały około połowy tego, ile w tej chwili musimy zapłacić za Pro Display XDR.

Biorąc pod uwagę, że najtańsza wersja Pro Display XDR kosztuje w Polsce 24 tys. zł, możemy szacować, że ceny tańszych monitorów będą zaczynały się od około 12 tys. zł.

Wbrew oczekiwaniom wielu fanów Apple, raczej nie będą to więc monitory przeznaczone dla tzw. „zwykłego użytkownika”, które zastąpią wycofany w 2016 r. Apple Thunderbolt Display, który sprzedawany był za tysiąc dolarów.

Co prawda nie należało się spodziewać, że Apple wprowadzi do sprzedaży monitor kosztujący tyle, ile podstawka do Pro Display XDR, ale wyświetlacz kosztujący dwa razy więcej niż najnowszy iMac 24” M1 z pięknym ekranem będzie nadal produktem przeznaczonym dla profesjonalistów i osób z zasobnym portfelem.

Więcej informacji na temat specyfikacji nowych monitorów od Apple znajdziesz tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: