Apple pierwszą na świecie firmą wartą 3 biliony dolarów

Tomek Czech   3 stycznia 2022

Apple zostało przed chwilą pierwszą w historii firmą, której wartość rynkowa osiągnęła 3 000 000 000 000 (3 biliony) dolarów – stało się to po tym, gdy cena firmy z Cupertinio na nowojorskiej giełdzie doszła do pułapu 189,90 dol.

berrolia

Apple – 3 biliony dolarów wartości rynkowej

Cena akcji Apple rośnie systematycznie od wielu lat. W 2018 r. wartość rynkowa firmy z Cupertino osiągnęła 1 bilion dolarów, a rok później już 2 biliony dolarów.

W 2021 r. akcje Apple zdrożały aż o 40%. Było to spowodowane świetną sprzedażą niemal wszystkich produktów z logo nadgryzionego jabłka oraz usług i raportowanych w związku z tym kolejnych rekordowych wyników finansowych.

Produkty Apple sprzedają się na całym świecie tak dobrze, że firma zarabia teraz miliard dolarów dziennie (dzienny zysk „na czysto” wynosi około 260 milionów dolarów).

Rok 2022 zapowiada się dla Apple jeszcze lepiej (m.in. ma wprowadzić na rynek zupełnie nowy produkt – gogle MR), więc należy się spodziewać kolejnych rekordów sprzedaży i dalszego wzrostu ceny akcji.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: