Najlepsza do tej pory wizualizacja gogli MR od Apple

Łukasz Bernaczyk   21 grudnia 2021

Według wielu informacji, które pojawiały się w tym roku, już w 2022 r. zobaczymy pierwsze urządzenie mieszanej rzeczywistości od Apple. Będą to gogle MR (mixed reality),wykorzystujące zarówno technologię VR, jak i AR, a najlepsze dotychczas ich wizualizacje znajdziecie w tym artykule.

Gogle VR/AR od Apple

Znany ostatnio przede wszystkim ze współpracy z Jonem Prosserem i świetnych renderów iPhone’a 14 grafik Ian Zelbo przygotował moim zdaniem najlepszą do tej pory wizualizację gogli AR/VR od Apple.

Tak jak wspomniałem, według wielu źródeł informacji urządzenie ma trafić na rynek już w 2022 roku i będzie swoistego rodzaju przetarciem drogi przed jeszcze bardziej skomplikowanym i zaawansowanym technologicznie produktem – okularami AR (rozszerzonej rzeczywistości).

Będą wyglądały i działały podobnie do klasycznych gogli VR, ale dodatkowo mają nanosić na rzeczywisty obraz elementy świata wirtualnego.

Urządzenie ma być wyposażone między innymi w dwa wysokiej klasy ekrany 4K (lub nawet 8K), 12 kamer, autorski procesor Apple Silicon oraz nowy system operacyjny rOS.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: