Nareszcie! Apple wprowadzi na rynek dwa tańsze monitory (raport)

Łukasz Bernaczyk   17 grudnia 2021

Według znanego leakera @dylandkt, którego informacje o planach Apple w ostatnim czasie zawsze znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości, w Cupertino pracują nad trzema monitorami, z których dwa o przekątnych 24 i 27 cali skierowane będą na rynek konsumencki, a trzeci o przekątnej 32 cale będzie nową wersją profesjonalnego monitora Pro Display XDR, który dodatkowo zostanie wyposażony w układ Apple Silicon.

berrolia

Monitory “zewnętrzne” od Apple

Niestety obecnie Apple nie ma w swojej ofercie żadnego monitora skierowanego dla tzw. “przeciętnego” użytkownika.

W sprzedaży jest jeden monitor od Apple, ale w najtańszej wersji kosztuje ponad 23 tys. złotych. Mowa tu oczywiście o 32-calowym Apple Pro Display XDR, który przeznaczony jest dla profesjonalistów zajmujących się obróbką foto-wideo.

Ostanim monitorem Apple przeznaczonym dla “przeciętnego” użytkownika był Apple Thunderbolt Display o matrycy w technologii LED IPS i przekątnej 27 cali, którego firma z Cupertino wycofała ze sprzedaży w 2016 roku.

Dwa nowe monitory konsumenckie Apple 24″ i 27″

Wiele wskazuje na to, że Apple szykuje się do powrotu do sprzedaży monitorów dla szerszego grona użytkowników niż tylko zaawansowanych profesjonalistów z zasobnym portfelem oraz firm.

Leaker o pseudonimie @dylandkt, który ostatnio podaje wyłącznie sprawdzające się potem przecieki na temat nowych produktów Apple twierdzi, że LG jest w trakcie opracowywania dwóch nowych ekranów, które będą stanowiły centralny układ nowych monitorów Apple przeznaczonych na rynek konsumencki.

Nowy monitor Apple Display 24″

Pierwszy z nich będzie miał przekątną ekranu taką samą jak obecna linia iMaców z M1, czyli 24 cale i dokładnie taką samą charakterystykę samego wyświetlacza:

  • 4,5K Retina display o rozdzielczości 4480px ×2520px, przy 218 pikselach na cal
  • jasność 500 nitów
  • możliwość wyświetlania miliarda kolorów
  • szeroka gama kolorów (P3)
  • technologia True Tone

Niestety nie będzie to wyświetlacz mini-LED i nie będzie wspierał technologii Pro Motion (odświeżanie adaptacyjne do 120 Hz).

Nowy monitor Apple Display 27″

Drugi nowy monitor od Apple ma mieć o 3 cale większą przekątną, równą 27″, co ma odpowiadać wielkości iMaca Pro, którego premiery spodziewamy się wiosną 2022 r.

Parametry tego monitora nie są do końca znane, ale one również mają odpowiadać parametrom wyświetlacza z nadchodzącego iMaca Pro.

W przeciwieństwie do poprzednika, w tym modelu znajdzie się 27-calowy panel mini-LED wspierający technologię zmiennej częstotliwości odświeżania do 120 Hz, nazywanej przez Apple ProMotion.

Nowy monitor Apple Pro Display XDR

Leaker potwierdził również, że Apple wspólnie z LG pracują na trzecim monitorem, którego przekątna będzie równa 32”.

Będzie to nowsza wersja monitora Pro Display XDR przeznaczonego dla profesjonalistów. O nowym modelu wiemy bardzo niewiele. Choć jedyna informacja, jaka pojawiła się na jego temat jest bardzo ciekawa – ma być wyposażony w autorski procesor Apple Silicon (być może Apple A13).

Niestety nie wiadomo, kiedy nowe monitory Apple trafią do sprzedaży. Jest duże prawdopodobieństwo, że stanie się to w 2022 r.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: