Raport: szykujcie się na premierę nowego iMaca Pro z ekranem mini-LED 120 Hz i superszybkim procesorem

Łukasz Bernaczyk   15 grudnia 2021

Według znanego analityka i eksperta ds. wyświetlaczy – Rossa Younga, nowy iMac Pro może być jedną z pierwszych nowości Apple w 2022 r., obok iPhone’a SE 3. Komputer będzie posiadał ekran mini-LED Pro Motion 120 Hz o przekątnej 27″ oraz procesor Apple M1 Pro/M1 Max.

berrolia

Nowy iMac Pro na wiosnę 2022

W swoim najnowszym raporcie na stronie DSCC Ross Young pisze, że spodziewa się premiery topowego iMaca Pro już wiosną przyszłego roku. Wtedy też, według innych doniesień, do sprzedaży ma trafić również iPhone SE 3. generacji oraz – być może – nowy, przeprojektowany Mac mini.

Young potwierdza przecieki na temat wyświetlacza w nowym iMacu, które pojawiły się w listopadzie – następca iMaca Pro będzie posiadał 27-calowy ekran mini-LED z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz. Pamiętajmy, że Young jest ekspertem od globalnego rynku wyświetlaczy i w swoich prognozach dotyczących tej kwestii nie zwykł się mylić.

Wcześniej pojawiały się informacje, że nowy, topowy iMac może mieć większy ekran od obecnego modelu, być może nawet 32-calowy, jednak wydaje się, że ostatecznie Apple pozostanie przy wyświetlaczu 27-calowym (być może decydującym czynnikiem jest tu wysoka cena panelu mini-LED, rosnąca wraz z jego wielkością).

Według informacji przekazanych w listopadzie przez leakera @Dylandkt, nowego iMaca będą napędzały te same procesory Apple Silicon 2. generacji, które trafiły do nowych MacBooków Pro 14” i 16”, czyli M1 Pro i M1 Max.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że iMac z 2022 r. może być wyposażony w niezwykle mocny układ “M1 Max Duo”, będący tak naprawdę podwójnym układem M1 Max.

Jak tweirdzą informatorzy @Dylandkt, komputer obecnie nosi roboczą nazwę “iMac Pro”, która ma go odróżniać od mniejszego iMaca 24″ z układem M1, lecz ta nazwa może się jeszcze zmienić (kilka miesięcy temu Apple oficjalnie wycofało do sprzedaży iMaca Pro).

Nowy iMac 27” ma też wizualnie odróżniać się od iMaca 24″ czarnymi ramkami wokół ekranu.

Ponadto, komputer otrzyma (podobnie jak nowe MacBooki Pro) złącze HDMI, gniazdo kart SD oraz – tak jak w poprzednich modelach – kilka portów USB-C/Thunderbolt.

Co ciekawe, leaker podawał też informacje o tym, że Apple testowało nowego “iMaca Pro” wyposażonego w Face ID, ale czy ostatecznie technologia ta trafi do finalnego modelu, tego nie wiadomo.

Według Dylana, podstawowa konfiguracja nowego “iMaca Pro” ma się zaczynać od 16 GB RAM i szybkiego dysku SSD o pojemności 512 GB.

Cena komputera ma się zaczynać od około 2 tys. dolarów (czyli około 10 tys. zł).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: