Pomysł na prezent – przegląd najlepszych słuchawek bezprzewodowych w 2021 (nauszne, wokółuszne i douszne)

Tomek Czech   15 grudnia 2021

Nie przyznacie się do tego, ale my dobrze wiemy, że jednym z Waszym największych marzeń jest spędzenie świąt słuchając rzadko odtwarzanego w stacjach radiowych i centrach handlowych kawałka „All I Want for Christmas Is You” i odizolowanie się od rodzinnego zgiełku, kiedy z wypiekami na twarzy będziecie oglądać „Kevin sam w domu”.

Potrzenujecie do tego porządnych słuchawek bezprzewodowych, najlepiej z ANC. Poniżej znajdziecie nasz wybór kilkunastu najlepszych modeli do kupienia pod koniec 2021 r. Zarówno tych uznawanych za najlepsze na rynku pod względem jakości ANC i jakości dźwięku (wyłączając klasę audiofilską), jak i tych nie grajacych aż tak spektakularnie, ale niezwykle popularnych przez świetną relację jakości do ceny.

berrolia

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Nauszne i wokółuszne

 • Bang & Olufsen BEOPLAY H4 2. gen. Black Raf Camora

Słuchawki Beoplay H4 łączą w sobie doświadczenie Bang & Olufsen w zakresie inżynierii dźwięku, rzemiosła i wzornictwa oraz możliwość sterowania głosem. Teraz dostępne w limitowanej edycji autorstwa Rafa Camory.

Wyrafinowany aluminiowe dyski, pięknie wyeksponowane materiał premium. Mniej widoczne prowadzenie kabli sprawia, że słuchawki wydają się bardziej eleganckie.

Zaktualizowany interfejs UI zawiera teraz dedykowany przycisk do sterowania asystentem głosowym oraz przełącznik suwakowy do włączania/wyłączania/parowania – wszystko po to, aby uczynić go wygodniejszym dla użytkownika.

Cena: 999 zł

Kup tutaj

 

 • Denon AH-GC30 (ANC)

Denon AH-GC30 to najnowsze, bezprzewodowe słuchawki firmy Denon, które są następcami ciepło przyjętego modelu AH-GC20.

Nowa wersja słuchawek posiada funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC) z trzema trybami, te same przetworniki, które Denon wykorzystuje w swoim flagowym modelu AH-D9200, zapewniające dźwięk o wysokiej jakości i niskim poziomie zniekształceń, bardzo wygodne pady z efektem pamięci oraz wydłużony czas pracy na baterii.

Cena: 1599 zł -> 999 zł

Kup tutaj

 

 • Bose QuietComfort 45 (ANC)

Poczujesz to, gdy tylko założysz słuchawki na głowę. Wygodne, miękkie poduszki idealnie osłaniają uszy. Potem wciskasz przycisk, a świat pogrąża się w ciszy. Rozbrzmiewa muzyka, która urzeka Cię już od pierwszego dźwięku.

To właśnie niesamowite możliwości słuchawek QuietComfort nowej generacji wyposażonych w najlepsze połączenie redukcji hałasu oraz wygody w swojej klasie. Wisienką na torcie jest autorska technologia akustyczna zapewniająca głęboki i czysty dźwięk.

Bose QuietComfort 45 headphones — słuchawki bezprzewodowe o doskonale wyważonym połączeniu ciszy, wygody i dźwięku, którymi będziesz rozkoszować się przez cały dzień.

Cena: 1289 zł

Kup tutaj:

 

 • Sony WH-1000XM4 (ANC)

Słuchawki WH-1000XM4 łączą najbardziej zaawansowany system redukcji hałasu stworzony przez Sony z wyjątkową jakością dźwięku i szeregiem inteligentnych funkcji.

Technologia dwóch czujników hałasu przechwytuje hałasy z otoczenia z użyciem pary mikrofonów na każdym z nauszników. Dane te trafiają do procesora redukcji hałasu QN1 HD, który stosuje nowy algorytm przetwarzania w czasie rzeczywistym, by zapewnić redukcję hałasu w różnych środowiskach. Współpracując z nowym układem SoC (System on Chip) Bluetooth Audio, ponad 700 razy na sekundę wykrywa i koryguje sygnały muzyki i hałasu oraz akustykę między przetwornikiem w słuchawkach a uchem.

Technologia LDAC pozwala przesyłać trzykrotnie więcej danych (przy maksymalnej szybkości transmisji 990 kb/s) niż łącze BLUETOOTH audio. Rezultat to wyjątkowa jakość słuchanych nagrań o wysokiej rozdzielczości — niemal tak wysoka, jak przy połączeniu przewodowym.

Cena: 1195 zł

Kup tutaj:

 

 • Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition (ANC)

Przetworniki tych topowych słuchawek legendarnej marki wysuwają dźwięk na pierwszy plan. 43-milimetrowe przetworniki w PX7 są największymi w całej gamie słuchawek Bowers & Wilkins. Zostały stworzone i dostrojone przez tych samych inżynierów, którzy zaprojektowali kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond, wykorzystywane w Abbey Road Studio.

Adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu w PX7 automatycznie reaguje na dźwięki otoczenia, dzięki czemu zewnętrzny świat nie zakłóca muzyki.

Słuchawki zapewniają 30 godzin pracy na jednym ładowaniu. 15-minutowe szybkie ładowanie zapewnia dodatkowe sześć godzin.

Cena: 1799 zł -> 1439 zł

Kup tutaj

 

 • Bang & Olufsen BEOPLAY H95 (ANC)

Beoplay H95 to kwintesencja najlepszych elementów dźwięku, wzornictwa i kunsztu Bang & Olufsen.

Słuchawki oferują najwyższą jakość dźwięku, długotrwały komfort użytkowania, wybitnie skuteczne tłumienie szumów, piękną obudowę, najwyższej jakości materiały i najbardziej satysfakcjonujące doświadczenia użytkownika, jakie można zaoferować w słuchawkach bezprzewodowych – chwali się Bang & Olufsen.

Cena: 3799 zł

Kup tutaj

Przeczytaj naszą recenzję

 

 • Bose Noise Cancelling 700 (ANC)

Jedne z najbardziej zaawansowanych słuchawek bezprzewodowych Bose.

Bose NC 700 to światowej klasy regulowany system redukcji hałasu — z możliwością kontaktu z otoczeniem, wysoka jakość dźwięku z regulowanym korektorem, bezkonkurencyjne wykrywanie głosu do wyraźnych rozmów, a  także poduszki ze skóry ekologicznej dla komfortu przez cały dzień.

Cena: 1158 zł – 1353 zł

Kup tutaj: 

 

 • JAYS x-Seven Wireless

JAYS x-Seven Wireless to następca cenionego modelu x-Five Wireless z 2019 r. Nowe słuchawki opierają się na tej samej, sprawdzonej konstrukcji, ale oferują jeszcze lepszy dźwięk, szybsze ładowanie i dłuższy czas pracy na baterii.

x-Seven to lekkie, nauszne słuchawki bezprzewodowe, przeznaczone przede wszystkim do codziennego słuchania muzyki poza domem, w podróży czy podczas uprawiania sportu.

Słuchawki posiadają składany pałąk i obrotowe nauszniki. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu łatwo je schować nawet w kieszeni kurtki czy bluzy.

Nowy model posiada wsparcie dla Bluetooth 5.0 i został wyposażony w port USB-C, który pozwala na szybkie ładowanie. Wydłużony czas pracy na baterii wynosi teraz aż 24 godziny.

Cena: 299 zł -> 199 zł

Kup tutaj

 

 • Soundcore Life Q20 (ANC)

Jedne z najtańszych słuchawek z ANC na rynku, które jednak oferują niezwykle dobry dźwięk i bardzo efektywną aktywną redukcję hałasów.

Opatentowana przez Anker technologia BassUp wraz z przetwornikami audio 40 mm zapewnia głęboki, intensywny profil dźwięku Hi-Res. Obejmuje nawet częstotliwości do 40 kHz.

Technologia BassUp analizuje również profil dźwiękowy w czasie rzeczywistym i automatycznie zwiększa niskie częstotliwości o 43%.

Dzięki 4 wbudowanym bardzo czułym mikrofonom ANC skutecznie redukuje do 90% szumów z zewnątrz.

Cena: 269 zł

Kup tutaj

 

Douszne i dokanałowe

 • JBL Live Free NC+ TWS

Przetworniki dynamiczne 6,8 mm generują wspaniały dźwięk JBL Signature Sound. Dlatego mimo niewielkiego rozmiaru słuchawki zapewniają potężne brzmienie.

Słuchawki posiadają funkcję aktywnej redukcji szumów z funkcją Smart Ambient (świadomość otoczenia). Jeśli chcesz porozmawiać, funkcje TalkThru i Ambient Aware umożliwiają naturalne rozmowy i zapewniają pełną świadomość otoczenia, bez konieczności wyjmowania słuchawek.

Wydajny akumulator umożliwia do 7 godzin odtwarzania. Dzięki certyfikacji IPX7 wiatr, warunki atmosferyczne czy pot nie zaszkodzą słuchawkom.

Cena: 320 zł -> 299 zł

Kup tutaj

 

 • Sony WF-1000XM3 Noise Cancelling Black

W słuchawkach WF-1000XM3 Sony zastosowało swój najbardziej zaawansowany system redukcji hałasu z procesorem QN1e HD. Dwa mikrofony na powierzchni słuchawek wychwytują jeszcze więcej dźwięków z otoczenia niż w poprzednich modelach. Procesor systemu redukcji hałasu QN1e HD eliminuje znacznie więcej szumów na niemal wszystkich częstotliwościach, a także zużywa mniej energii.

Niewielki, wydajny przetwornik akustyczny o średnicy 6 mm wewnątrz słuchawek zapewnia wyrazisty, czysty dźwięk. Funkcja Adaptive Sound Control automatycznie dopasowuje poziom dźwięków otoczenia do tego, co robisz.

Cena: 799 zł -> 599 zł

Kup tutaj

 

 • Bang & Olufsen BEOPLAY E8 Sport

Bang & Olufsen rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, prezentując prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Beoplay E8 Sport.

Nowy model łączy słynną jakość dźwięku Bang & Olufsen z detalami konstrukcyjnymi oraz cechami produktu oczekiwanymi przez profesjonalnych sportowców i biegaczy okazjonalnych, którzy wykorzystują moc muzyki, aby osiągać cele, które sobie wyznaczyli.

Beoplay E8 Sport łączą trzy elementy, których ludzie szczególnie poszukują w zestawie słuchawek sportowych: design zapewniający wodoodporność i możliwość personalizacji, która gwarantuje komfort podczas długich biegów i treningów, długą pracę na baterii oraz to, co najważniejsze, czyli doskonałą jakość dźwięku.

Cena: 1599 zł

Kup tutaj

 

 • Devialet Gemini

Wiedza, pomysłowość i bogate doświadczenie zespołu inżynierów Devialet po raz pierwszy zostało wykorzystane do opracowania konstrukcji mobilnej. Efektem tych prac badawczo-rozwojowych są douszne słuchawki True Wireless Devialet Gemini, które zapewniają najlepszy możliwy dźwięk w każdym wymiarze.

Sposobem na zrewolucjonizowanie dźwięku jest sięgnięcie po najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Jednym z nich jest układ EAM (Ear Active Matching), automatycznie dostosowujący sygnał audio do kształtu ucha wewnętrznego użytkownika. Przekłada się to na fantastyczne i bezkompromisowe wrażenia dźwiękowe.

Algorytm EAM jest w stanie natychmiast „rozpoznać” specyficzny kanał słuchowy dowolnego słuchacza i automatycznie dopasować sygnał do ucha, nawet 10 000 razy na sekundę, oferując w pełni angażujący i emocjonujący dźwięk.

Dzięki autorskiemu układowi redukcji hałasu możesz odizolować się od swojego otoczenia – po prostu wybierz jeden z trzech poziomów: „niski”, „wysoki” lub „płaski”. Hybrydowa konstrukcja z dwoma mikrofonami współpracuje ze specjalnymi filtrami cyfrowymi, wykorzystując opatentowaną technologię IDC (Internal Delay Compensation) – wszystko po to, aby poprawić skuteczność redukcji hałasu i zapewnić efektywną przepustowość. IDC doskonale kompensuje wewnętrzne opóźnienie generowane przez pętlę redukcji hałasu, znacznie poprawiając redukcję szumów, zwłaszcza przy wyższych częstotliwościach.

Cena: 1399 zł -> 1299 zł

Kup tutaj

 

 • Bose QuietComfort Earbuds

Bose chwali się, że ich niezwykle popularny model QuietComfort Earbuds zapewnia „najskuteczniejszą na świecie redukcję hałasu oraz wysokiej jakości dźwięk”.

Miękkie, silikonowe końcówki pasywnie blokują hałas, jednak prawdziwą ciszę zapewnia technologia Acoustic Noise Cancelling. Mikrofony ukryte w słuchawkach dousznych monitorują dźwięki otoczenia, a następnie generują sygnał o fazie odwrotnej, aby wyeliminować wykryty hałas. To technologia, której Bose poświęciło dziesiątki lat badań.

Słuchawki QuietComfort Earbuds mają też tryb Aware z technologią ActiveSense, który pozwala słyszeć jednocześnie muzykę i otoczenie. Jeśli dźwięki z otoczenia będą zbyt głośne, ActiveSense automatycznie dostosuje poziom redukcji hałasu, aby przyciszyć je do bardziej komfortowego poziomu.

Cena: 1086 zł -> 994 zł

Kup tutaj

 

 • JAYS F-Five True Wireless

JAYS f-Five True Wireless to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, które zostały stworzone z myślą o aktywnych użytkownikach ceniących przede wszystkim swobodę. Już podczas projektowania duży nacisk położony został na ergonomię i możliwosć używania przed dłuższy czas. Lekka i smukła konstrukcja eliminuje poczucie nieporęczności i niestabilności.

Dużo wysiłku włożono w opracowanie nowej generacji mikrofonu f-Five True Wireless. Umożliwia on prowadzenie krystalicznie czystych rozmów.

Czas odtwarzania wynosi do 4 godzin. Jeśli dodamy do tego trzy dodatkowe doładowania w kieszonkowym etui, to w sumie otrzymujemy aż 16 godzin.

Cena: 369 zł -> 199 zł

Kup teraz

 

 • Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 zapewniają wiodąca w branży redukcja hałasu. Nowy, zintegrowany procesor V1, specjalnie opracowane nowe sterowniki o zwiększonej wydajności, nowo zaprojektowane mikrofony z wykrywaniem szumów i innowacyjne końcówki douszne z izolacją szumów sprawiają, że słuchawki WF 1000 XM4 eliminują więcej hałasu niż kiedykolwiek. 

Sony WF-1000XM4 obsługują bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Specjalnie zaprojektowane przetworniki akustyczne 6 mm odtwarzają dynamiczny dźwięk mimo małych rozmiarów, a dzięki podatnym membranom zapewniają bogaty bas. Zintegrowany procesor V1 poprawia dźwięk, zmniejsza zniekształcenia i umożliwia pracę kodeka LDAC i systemu DSEE Extreme.

Cena: 968 zł -> 899 zł

Kup tutaj

 

 • Soundcore Liberty 3 PRO

Najpopularniejsze słuchawki douszne od Soundcore.

Najnowsza generacja przełomowej technologii przetworników współosiowych zapewnia harmonijny dźwięk z precyzyjną dokładnością i jeszcze większą ilością szczegółów.

Liberty 3 Pro obsługuje technologię LDAC, zapewniając certyfikowany dźwięk Hi-Res Audio Wireless. Trzy razy więcej danych jest przesyłanych z urządzenia do wkładek dousznych, aby zachować każdy najmniejszy szczegół utworu.

HearID Sound analizuje sposób, w jaki słyszysz muzykę, aby stworzyć spersonalizowany profil dźwiękowy, który jest dokładnie dopasowany do Twoich uszu. Można go również zastosować do wszystkich ulubionych ustawień korektora, aby uzyskać większą personalizację.

Algorytm dźwięku przestrzennego Soundcore 3D przetwarza dane audio w czasie rzeczywistym, aby powiększyć pole dźwiękowe i zoptymalizować przestrzeń między różnymi elementami audio.

Cena: 699 zł

Kup tutaj

 

 • JBL Endurance Race TWS Black

Zapewniają niezwykle wyraźne brzmienie i głębokie basy dzięki 6-milimetrowemu, dynamicznemu przetwornikowi.

Ergonomiczne skrzydełka słuchawek JBL Endurance Race wykorzystują technologię Twistlock, która eliminuje dyskomfort punktów nacisku, zapewniając lepszą szczelność i stabilność, a tym samym doskonałe dopasowanie przez cały dzień.

JBL Endurance Race TWS zapewniają doskonałe połączenia telefoniczne stereo dzięki dwóm mikrofonom kształtującym wiązkę. Umożliwiają też korzystanie z wybranego asystenta głosowego bezpośrednio z poziomu słuchawek, dzięki sterowaniu dotykowemu.Funkcja Ambient Aware umożliwia kontakt z otoczeniem. A aktywacja TalkThru pozwala włączyć się do konwersacji bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu.

Do 30 godzin czasu pracy akumulatora. Stopień ochrony IP67 zapewnia wodoodporność i pyłoszczelność.

Cena: 459 zł

Kup tutaj 

 

 • Xiaomi Mi True 2 Basic

Dynamiczny przetwornik z dużą membraną kompozytową o średnicy 14,2 mm dostarcza pełny i bogatszy dźwięk oraz naturalniejsze brzmienie. Obsługiwany przez słuchawki kodek audio AAC poprawia jakość dźwięku i odsłuchu, dzięki czemu generowany jest dźwięk o wyraźnym brzmieniu.

Połówkowa konstrukcja douszna lepiej pasuje do przewodu słuchowego, zapewniając ogólną większą wygodę i stabilność. Jedna słuchawka waży zaledwie 4,7 grama i ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu dobrze się nosi i znacząco niweluje zmęczenie spowodowane długotrwałym zużyciem.

Każda słuchawka jest wyposażona w dwa mikrofony o wysokiej czułości, które wykorzystują technologię formowania wiązki w celu wyeliminowania hałasów z otoczenia podczas rozmów, dzięki czemu drugi użytkownik słyszy nas wyraźnie, nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Cena: 84,99 zł

Kup tutaj

AirPods

W takim zestawieniu nie może oczywiście zabraknąć rewelacyjnych AirPodsów, świetnie współpracujących ze sprzętem Apple. Tym bardziej, że wszystkie modele – AirPods 3, AirPods Pro z MagSafe oraz AirPods Max są teraz solidnie przecenione.

Zajrzyj do naszego osobnego artykułu, w którym piszemy o AirPodsach i odsyłamy do najlepszych promocji – tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: