Ciekawy koncept Apple Car oparty na dotychczasowych patentach i wzornictwie firmy z Cupertino

Łukasz Bernaczyk   14 grudnia 2021

Brytyjska firma Vanarama przygotowała własną koncepcję tego, jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać Apple Car. Co ciekawe, podczas tworzenia wizualizacji uwzględniono obecne wzornictwo produktów z nadgryzionym jabłkiem oraz patenty dotyczące samochodu, uzyskane przez firmę z Cupertino.

berrolia

Koncept „Apple Car” by Vanarama

Firma Vanarama, zajmująca się leasingiem samochodów i mieszcząca się w Wielkie Brytanii, wpadła na ciekawy sposób autopromocji i opracowała własny projekt Apple Car, który za pomocą renderów 3D i specjalnie stworzonej dla tego projektu stronie www został udostępniony w internecie.

Co najciekawsze w tym projekcie, został on przygotowany z uwzględnieniem aktualnego wzornictwa Apple oraz patentów dotyczących samochodu i systemów autonomicznej jazdy, jakie firma z Cupertino otrzymała na przestrzeni ostatnich lat.

Jeśli chodzi o wygląd Apple Car, to przedni grill samochodu jest żywcem wzięty z wzoru obudowy Maca Pro, a podświetlane loga na przodzie, tyle oraz felgach samochodu to oczywiste nawiązanie do starszych MacBooków Pro z świecącym logo na pokrywie laptopa.

Jeżeli z kolei chodzi o patenty, które w ostatnim czasie otrzymało Apple, to na renderach mamy między innymi opatentowane w pełni obracane fotele, drzwi otwierane parami na obie strony oraz boczną konstrukcję samochodu bez środkowego słupka.

We wnętrzu auta widzimy również opatentowane Siri jako inteligentnego asystenta jazdy autonomicznej zintegrowanego z kolumną kierowniczą oraz również opatentowaną deskę rozdzielczą z w pełni konfigurowalnym układem dashboardów.

Czy zaprojektowany przez Vanaramę Apple Car jest ładny? To oczywiście kwestia gustu.

Czy będzie tak wyglądał w rzeczywistości? Być może tak, a być może nie będzie nawet blisko tego projektu.

Obecnie mamy zbyt mało danych, by dokładnie określić, jak w rzeczywistości będzie wyglądał Apple Car, którego premiera spodziewana jest w latach 2024 – 2027.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: