iPhone 14 Pro: kamera 48 Mpx i 8 GB RAM

Tomek Czech   14 grudnia 2021

Wygląda na to, że iPhone 14 będzie dużym upgradem w stosunku do poprzednika, nie tylko pod względem dizajnu. Według najnowszego raportu analityka Jeffa Pu z Haitong International Securities, iPhone 14 Pro i 14 Pro Max będą wyposażone w kamerę 48 MP i 8 GB RAM.

berrolia

iPhone 14 Pro (2022)

Według Pu, przyszłoroczne modele Pro nadal będą posiadały tylną kamerę z trzema obiektywami, ale jeden z nich – szerokokątny, będzie miał 48-megapikselową matrycę. Dwa pozostałe obiektywy – ultraszerokokątny i teleobiektyw, będą posiadały matryce 12 MP, jak obecnie.

Ilość pamięci RAM w modelach Pro ma wzrosnąć z 6 GB do 8 GB.

Informatorzy analityka potwierdzają też, że Apple wprowadzi do sprzedaży cztery modele iPhone’a 14, ale będą one dostępne jedynie w dwóch rozmiarach – 6,1” i 6,7”. Zniknie wersja mini z ekranem 5,4”.

Cała seria iPhone’ów 14 wyglądałaby więc tak:

  • iPhone 14 z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 (Max?) z ekranem 6,7”
  • iPhone 14 Pro z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 Pro Max z ekranem 6,7”

Jeff Pu podaje też, że dwa tańsze modele iPhone’a 14 będą wyposażone w ekran ProMotion 120 Hz, jak obecne modele Pro iPhone’a 13. Musimy jednak pamiętać, że Ross Young, ekspert specjalizujący się rynkiem wyświetlaczy, informował niedawno, że dwa tańsze modele przyszłorocznego iPhone’a najprawdopodobniej nadal będą posiadały ekran 60 Hz.

Co jeszcze wiemy o iPhonie 14?

Z wcześniejszych doniesień wiemy, że iPhone 14 może zostać mocno przeprojektowany – według Jona Prossera, Apple zlikwiduje „wysepkę” tylnej kamery, a obiektywy nie będą wystawać ponad obudowę.

Zniknąć ma też notch, który zostanie zastąpiony niewielkim otworem w ekranie (najprawdopodobniej będzie to dotyczyło tylko modeli Pro).

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max mogą też otrzymać tytanową boczną ramkę oraz możliwość nagrywania w 8K. Być może dostępne będą również w wersji 2 TB.

Nie jest wykluczone, że w przyszłorocznym flagowcu Apple zdoła umieścić czytnik linii papilarnych Touch ID pod wyświetlaczem.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest jesienią 2022 r.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: