Apple zatrudnia jednego z kluczowych dyrektorów Lamborghini do prac nad Apple Car

Łukasz Bernaczyk   28 lipca 2022

Jeden z głównych, wieloletnich dyrektorów Lamborghini, Luigi Taraborrelli, który pracował nad takimi modelami, jak URUS, Aventador czy Huracan, został zatrudniony przez Apple do prac nad Apple Car – podaje Bloomberg.

Dyrektor z Lamborghini zaczyna pracować nad Apple Car

Luigi Taraborelli pracowal dla Lamborghini ponad 20 lat. W ostatnich latach nadzorował rozwój podwozia w wielu modelach, a także takie obszary, jak prowadzenie, zawieszenia, układ kierowniczy, hamulce i felgi.

W Cupertino były dyrektor Lamborghini ma być jednym z głównych senior managerów pracujących nad Apple Car, a jego głównym zadaniem będzie prowadzenie działu projektowania. Będzie więc w dużym stopniu odpowiedzialny za dizajn autonomicznego samochodu od Apple.

Po kadrowych ruchach Apple ewidentnie widać, że firma z Cupertino intensyfikuje prace nad własnym samochodem. W ostatnim czasie, poza dyrektorem z Lamborghini, do Apple trafili również dyrektorzy i managerowie wysokiego szczebla z Ford Motor, BMW, Mercedesa, Porsche, Aston Martina, Volvo i Tesli.

Apple zamierza całkowicie przeprojektować samochód. Apple Car ma być pozbawiaony kierownicy i pedałów, być może nie będzie miał też okien. Wszystkie siedzenia mają być zwrócone do środka pojazdu, a pasażerowie podczas jazdy mają się zajmować głownie relaksem (np. za pomocą specjalengo zestawu VR) i odpoczynkiem (siedzenia mają się rozkładać do pozycji leżącej).

W tym momencie trudno przewidzieć, kiedy odbędzie się premiera Apple Car. Nie powinniśmy się jej spodziewać wcześniej niż w 2025 r.

Z miłości do Apple

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: