Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży “iMaca Pro” 27” z chipem M1 Pro/Max, ekranem 120 Hz i być może również Face ID

Łukasz Bernaczyk   2 listopada 2021

Znany i wiarygodny leaker o pseudonimie Dylandkt podał sporo ciekawych informacji na temat nowego, większego iMaca 27”, który ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2022 r. Część z nich słyszeliśmy już wcześniej, lecz nie wszystkie.

berrolia

Nowy 27-calowy “iMac Pro” (2022)

Z informacji zdobytych przez leakera wynika, że nowy, większy iMac będzie posiadał ekran wysokiej rozdzielczości o przekątnej 27 cali, wykonany w technologii mini-LED, ze zmienną częstotliwością odświeżania 24-120 Hz, który Apple firmuje nazwą Pro Display Retina XDR.

Większy iMac będą napędzały te same procesory Apple Silicon 2. generacji, które niedawno trafiły do nowych MacBooków Pro, czyli M1 Pro i M1 Max.

Komputer obecnie nosi roboczą nazwę “iMac Pro”, która ma go odróżniać od mniejszego iMaca 24″ z układem M1, lecz ta nazwa może się jeszcze zmienić (kilka miesięcy temu roku Apple wycofało do sprzedaży iMaca Pro).

Nowy iMac 27” ma też wizualnie odróżniać się od iMaca 24″ z M1 czarnymi ramkami wokół ekranu.

Ponadto komputer otrzyma (podobnie jak nowe MacBooki Pro) złącze HDMI, gniazdo kart SD oraz – tak jak w poprzednich modelach – kilka portów USB-C/Thunderbolt.

Co ciekawe, leaker podaje też informacje o tym, że Apple testowało nowego “iMaca Pro” wyposażonego w Face ID, ale czy ostatecznie technologia ta trafi do finalnego modelu, tego nie wiadomo.

Według Dylana, podstawowa konfiguracja nowego “iMaca Pro” ma się zaczynać od 16 GB RAM i szybkiego dysku SSD o pojemności 512 GB.

Komputer ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2022 r., a jego cena ma się zaczynać od około 2 tys. dolarów (czyli około 10 tys. zł).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: