Raport: nadchodzą dwa nowe budżetowe iPhone’y – iPhone SE Plus i iPhone SE 3

Łukasz Bernaczyk   3 listopada 2021

Analityk i ekspert rynku wyświetlaczy – Ross Young, przekazał nowe informacje na temat dwóch nadchodzących modeli budżetowego smartfona z Cupertino – iPhone’a SE 3. generacji oraz iPhone’a SE Plus.

berrolia

iPhone SE Plus i iPhone SE 3 (2022-2024)

Kilka dni temu pisałem Wam o doniesieniach chińskiego portalu MacDrives, który twierdził, że iPhone SE 3 będzie zbliżony wyglądem do iPhone’a XR, z dużym bezramkowym wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala i Touch ID w przycisku bocznym.

Pisałem również, że osobiście uważam, że to błędne informacje i bardziej wierzę Ming-Chi Kuo i Rossowi Youngowi, którzy już od dłuższego czasu informowali o tym, że iPhone SE 3 nie zmieni się wizualnie, a upgrade’owi ulegną przede wszystkim jego wnętrzności.

Okazuje się, że rację mogą mieć wszyscy, bo Apple ma w planach wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli swojego budżetowego smartfona.

iPhone SE Plus (2022)

Według najnowszych informacji zdobytych przez Young’a, w przyszłym roku w sprzedaży pojawi się „iPhone SE Plus”, nadal wyposażony w ekran LCD 4,7”. Od poprzednika – iPhone’a SE 2. gen. (2020) ma go różnić przede wszystkim wsparcie dla 5G (sub-6 GHz). Z poprzednich doniesień Ming-Chi Kuo i Younga wiemy też, że telefon ma otrzymać nowszy procesor, najprawdopodobniej A15 Bionic, czyli ten z  iPhone’ów 13.

iPhone SE 3 (2024)

Young pisze też, że według jego informatorów, premiera iPhone’a SE 3 została przesunięta na 2024 r.

Telefon ma mieć ekran LCD o przekątnej pomiędzy 5,7” – 6,1”, czyli mógłby to być wyświetlacz iPhone’a XR, którego przekątna wynosi właśnie 6,1 cala.

Wcześniej Young podawał, że ten model budżetowego iPhone’a może posiadać otwór w ekranie zamiast notcha (z wielu przecieków wynika, że już w przyszłym roku otwór w ekranie zastąpi notcha we flagowym smartfonie z Cupertino – iPhonie 14).

Nazwy kolejnych modeli iPhone’a SE, o których wspomina Young, wydają się być nieco zaskakujące (dookreśleniem “Plus” Apple oznaczało kiedyś większe rozmiarowo iPhone’y, w dodatku odeszło już od tej nomenklatury na rzecz “Max”), ale możliwe jest, że firma z Cupertino zastosuje inne nazwy, natomiast Young rzadko myli się w sprawie innych komponentów nowych produktów Apple, zwłaszcza ekranów.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: