iPhone SE 3 ze świetnym wynikiem w „drop teście”, jest prawie tak wytrzymały, jak iPhone 13

Łukasz Bernaczyk   23 marca 2022

iiPhone SE 3 został poddany pierwszym “drop testom”, które sprawdzają wytrzymałość smartfona na upadki. Okazuje się, że marketingowe hasła Apple o “najtwardszym szkle kiedykolwiek użytym w smartfonie” to nie mrzonki. Nowy budżetowiec Apple pod tym względem jest znacznie wytrzymalszy od poprzednika i prawie tak samo wytrzymały jak iPhone’y 13.

berrolia

iPhone SE 3 to kawał twardziela

Firma Allstate Protection Plans zajmująca się ubezpieczeniami elektroniki użytkowej poddała nowego iPhone’a SE 3 testom sprawdzającym wytrzymałość na uszkodzenia.

Nowy budżetowiec Apple był wielokrotnie zrzucany z różnych wysokości na betonowy chodnik po to, by sprawdzić, na ile wytrzymałe są elementy jego obudowy, takie jak ekran, szklany tył czy też aluminiowa rama.

W pierwszej kolejności iPhone SE 3 został upuszczony z wysokości ponad 1,8 m, tak by spadł ekranem do dołu. Poza drobnymi zadrapaniami ekran budżetowca Apple przetrwał to zderzenie z chodnikiem, co oznacza, że chwalenie się przez Apple “najtwardszym szkłem użytym w smartfonie” to nie puste frazesy. Ekran iPhone’a SE 2 w podobnym teście stłukł się.

Co ciekawe, rezultaty upadku iPhone’a SE 3 z tej wysokości na beton są niemal identyczne, jak w przypadku iPhone’a 13, który dodatkowo na ekranie posiada powłokę Ceramic Shield, zwiększającą wytrzymałość ekranu.

Oznacza to, że szkło nad wyświetlaczem iPhone’a SE 3 jest twardsze niż to stosowane w innych iPhone’ach.

W przypadku testów tylnego szkła niestety wynik nie był już tak dobry i po upadku z tej samej wysokości (1,8 m) tylna szklana obudowa popękała.

Upadek na bok, czyli na ramę smartfona nie wyrządził żadnych poważniejszych szkód.

Przy okazji iPhone’a SE 3 przetestowano pod kątem jego odporności na wodę i kurz. Zgodnie z deklaracją Apple wodoszczelności smartfona w klasie iP67, telefon bez problemu wytrzymał 30-minutową kąpiel na głębokości jednego metra. Co prawda bezpośrednio po wyjęciu iPhone’a SE 3 z wody odtwarzany ze smartfona dźwięk był nieco przytłumiony, lecz już po godzinie sytuacja wróciła do normy.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: