iPhone SE 3 rozebrany na części – w środku większa bateria i Snapdragon X57

Łukasz Bernaczyk   21 marca 2022

Nowe urządzenia Apple, zaprezentowane podczas konferencji “Peek Performance”, trafiły już w ręce pierwszych klientów i niektóre tradycyjnie zostały rozłożone na części, żeby przekonać się, jakich dokładnie komponentów użyła firma z Cupertino. Wśród rozebranych sprzętów jest też iPhone SE 3, w związku z czym poznaliśmy dokładną pojemność baterii tego telefonu i dowiedzieliśmy się kilku innych ciekawostek.

berrolia

iPhone SE 3 od środka – bateria 2018 mAh i Snapdragon X57

Youtuber o nicku PBKreviews jako jeden z pierwszych wrzucił do sieci wideo, na którym rozbiera nowiutkiego iPhone’a SE 3. generacji na części pierwsze.

Przede wszystkim widzimy większą niż u poprzednika baterię. Pojemność baterii iPhone’a SE 3 wynosi 2018 mAh, co w stosunku do iPhone’a SE 2, który jest wyposażony w baterię o pojemności 1821 mAh, stanowi wzrost o 10%.

rozebrany iPhone SE 2 (u góry) vs. iPhone SE 3 (na dole)

Większa pojemność baterii w połączeniu z nowszym, bardziej energooszczędnym układem A15 Bionic umożliwia iPhone’owi SE 3 o dwie godziny dłuższe odtwarzanie wideo i aż o 10 godzin dłuższe odtwarzanie audio w stosunku do poprzednika.

Drugą ciekawostką jest zastosowany w iPhonie SE 3 modem 5G. Jest to układ Snapdragon X57 od firmy Qualcomm, którego, co ciekawe, nie można znaleźć na oficjalnej liście modemów produkowanych przez Qualcomm.

W praktyce oznacza to najprawdopodobniej, że modem ten jest specjalnym układem zaprojektowanym wyłącznie na potrzeby Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: